Perla saské koruny

Poznejte perlu saské koruny

Pokud nevíte, co byste měli o víkendu dělat, pak byste rozhodně neměli sedět na zadku, protože vám mezi prsty plyne čas, během kterého byste mohli zažít něco neopakovatelného. Jestliže je vám Česká republika malá, zajeďte si na víkend do zahraničí – vždyť existuje tolik míst, kam byste se mohli přijít podívat! Zajet bychom se měli podívat například na zámek Weesenstein, který je označován jako „perla saské koruny“. Pojďte se na chvilku cítit jako v pohádce!

Jelikož už během následujících měsíců neočekáváme teplé dny, měli bychom si hledat takové výlety, které v sobě nesou to zimní kouzlo. Většina zámků je uzavřena během zimního období, ale v zahraničí se spíše sází na to zimní pohádkové kouzlo, proto jsou zde zámky otevřené. I zámek Weesenstein je otevřený veřejnosti snad po celý rok, proto bychom právě tento zámek měli během volného víkendu navštívit. Nezajedeme si ani nikam daleko – najdeme ho v Sasku, tudíž jenom kousek od českých hranic.

Autem se však nedostanete přímo k zámku – musíte se za ním dostat pěšky, ale právě o to je to mnohem krásnější a velkolepější. Překvapí vás – to už je nyní jasné, a to nejen svým vzhledem, ale taky svou dlouholetou historií.

Jedinečná stavba, která udiví každého návštěvníka

Je nutné zmínit, že tato stavba pamatuje už neuvěřitelných osm století saských dějin. Jedná se o jedinečnou stavbu, která dnes a denně udivuje a překvapí každého návštěvníka – dokonce i toho, kdo tu už někdy v minulosti byl.

Díky tomuto zámku se vydáte na jakousi pomyslnou cestu celými saskými dějinami. Nebudete dějiny poznávat ale tak, jak skutečně šly za sebou, ale budete zde poznávat historii trochu naruby. Podíváte se zde až ke středověkým kořenům až nakonec projdete budovu od shora dolů a skončíte u klasicistní zimní nádherné zahrady.

Všechno zde má svůj čas

Zámek je obklopen nádhernou přírodou, která vás udivuje během každého ročního období. Právě díky přírodě se sem lehce nedostanete autem. V tomto zámku má všechno svůj čas, všechno zde má svůj význam, proto ho pojďte poznat, pojďte si přiblížit zase trochu jiné dějiny, než ty naše.

You may also like...