Co s sebou v zimě na hory?

Co s sebou v zimě na hory?

Doba letních dovolených je už dávno za námi a před námi je naopak doba zimních dovolených, na kterou se řada lidí těšila. Konečně se mohou schovat kola, in-liny a také skateboardy a mohou se vytáhnout zcela jiné sportovní vybavení, které je dělané přímo pro zimní radovánky a zimní sporty. Mnozí lidé se s příchodem mrazíků rozhodli vyjet na hory a při balení zjistili, že vlastně neví, co s sebou. Pojďme tuto záhadu rozlousknout.  

Patříte k vášnivým lyžařům, běžkařům nebo je vaším oblíbeným sportem snowboarding? V každém případě jsou pro vás hory jako stvořené, a tak si prozraďme, co na horách můžete potřebovat a co by vám nemělo chybět.  

Jaké oblečení s sebou? 

Celkové balení na hory lze rozdělit do několik kategorií, respektive do několika skupin. Zaměřme se nejdříve na oblečení. Hodit se nám samozřejmě bude spodní prádlo, které doplníte o klasické nátělníky, jež nám vytvoří první vrstvu. Nikam bychom neměli jezdit bez teplých ponožek. Vždyť nohy musí být neustále v teple, hlavně v suchu, proto si jich vezměte rovnou několik. Nepromokavé kalhoty, svetr, tepláky a trička s dlouhým či krátkým rukávem budou taktéž potřeba (volte klidně termo trička, která pohlcují pot). Nezapomeňte dále na pyžamo, přezůvky, čepice, rukavice a šálu a na zimní boty.  

Jaké sportovní vybavení s sebou? 

Přece jenom jedete za sportem, proto byste neměli opomenout sportovní vybavení. Jestli jedete za lyžováním, nezapomeňte si vše, co k lyžování potřebujete, tedy lyže, hůlky, také vak a vázání. Jestliže jedete na běžky nebo snowboard, vyměňte lyže za jiné vhodné sportovní vybavení. K tomu si sbalte zmiňované termo prádlo, které dokonale pohltí pot, dále lyžařskou bundu, kalhoty, případně lyžařskou kombinézu. Samozřejmostí je helma a kukla, brýle a dostatečně teplé rukavice, které ochrání ruce před omrzlinami. 

You may also like...