Tipy, díky kterým dojde ke snížení vysokého tlaku

Tipy, díky kterým dojde ke snížení vysokého tlaku

Zatímco někdo trpí vysokým tlakem normálně, jiným tlak vyskočí při nějaké sportovní aktivitě. Vysoký krevní tlak však může být způsoben i něčím zcela jiným, například obezitou, nedostatkem spánku nebo třeba hormonálními změnami. Také může za vysoký krevní tlak stres. Ať už stojí za vaším zvýšeným krevním tlakem cokoliv, nemusíte ho snižovat léky, které vám předepíše doktor. Léky jsou jen další chemikálie do těla, proto to raději zkuste s našimi tipy.  

Existuje kupodivu mnoho tipů, které vám pomohou snížit vysoký krevní tlak. Že o žádném takovém tipu nemáte ani ponětí? Nevadí, prozradíme vám několik z nich, které zaručeně vrátí váš krevní tlak zpátky do těch správných kolejí.  

Vyhněte se soli 

Jak snížit vysoký krevní tlak? Jednoduše! Stačí, když na chvilku odložíte solničku, a tím tedy snížíte příjem sodíku. Pro snížení krevního tlaku je velice důležité udržovat příjem sodíku na minimu. Právě lidé, kteří solí takřka neustále a kteří jedí hromadu solených věcí, mají s vysokým tlakem největší problémy. Aby vám však sůl v jídlech nechyběla, vsaďte na jiné druhy koření nebo třeba na bylinky. Vyhýbejte se však také potravinám, které v sobě mohou obsahovat více sodíku, než je zdravé.  

Snažte se snížit svou hmotnost 

Jak jsme zmínili, vysoký krevní tlak může být způsoben i obezitou. Proto se snažte snížit svou hmotnost. Ztráta jenom čtyř a půl kilogramu sníží krevní tlak opravdu výrazně, což nejvíce uvidíte na rukou, kde je krevní tlak nejvíce znatelný. Navíc díky snížení hmotnosti prospějete svým orgánům, které najednou nebudou obaleny tukem. Tím se vyhnete mnohým zdravotním komplikacím, jež mohou být opravdu velmi nepříjemné.  

Snažte se snížit stres 

Také bylo zmíněno, že za vysokým krevním tlakem může stát stres, proto se ho snažte ze svého života zcela eliminovat. Zkuste spíše relaxovat a více odpočívat, tím prospějete svému tělu. Pokud najdete něco, čím stres minimalizujete, můžete se označit za vítěze. 

You may also like...