Byliny na uvolnění svalů aneb když nás trápí namožené svaly

Byliny na uvolnění svalů aneb když nás trápí namožené svaly

Sportujete? Pokud ano, jistě víte, jaké to je, když máte ztuhlé svaly. Obvykle jsou svaly namožené a ztuhlé po dlouhém či namáhavém cvičení. Když se probudíte s namoženými svaly, je den velmi nepříjemný a nejraději byste se bolesti co nejdříve zbavili. To naštěstí jde, a to s pomocí bylinek, které pomáhají právě na uvolnění svalů.  

Bylinky jsou doslova zázraky na zemi. Mnozí lidé však nevědí, jaké konkrétní bylinky pomáhají na namožené svaly, což jsou nejčastější problémy právě sportovců. Pokud vás tedy bolí svaly, nemusíte ihned zamířit k lékaři nebo si brát několik dní volno. Stačí zmírnit bolest, a to pomocí zmiňovaných bylinek. Je jen otázkou, jaké bylinky tedy pomáhají.  

Mast z měsíčku lékařského nikdy nezklame 

Pokud vás trápí namožené svaly, měli byste zkusit mast z měsíčku lékařského, která rozhodně nikdy nezklame. Měsíček lékařský je jednou z nejznámějších bylinek, roste nejen v přírodě, ale také ho mnozí pěstují na svých zahrádkách. Bylinku je také možné zakoupit ve formě mastičky, kterou si budete mazat postižená místa. Samozřejmě si takovou mastičku můžete i vyrobit, a to smícháním byliny a sádla.  

Kostival lékařský tlumí otoky i bolest 

Pokud vás namožená místa velmi bolí a pokud se vyskytnout otoky, stačí když se obrátíte na kostival lékařský. Jedná se o často používanou rostlinu, která ulevuje od problémů s pohybovým ústrojím. Nejčastěji se využívá její kořen, nejčastěji se kupuje ve formě mastičky, kterou si jen potřete postižená místa. Kostival lékařský je známý tím, že odstraňuje bolest, zrychluje hojení a účinně působí na modřiny a namožení svalů po sportování.  

Kurkuma zahřeje a odstraní bolest 

Další bylinkou je takzvaná kurkuma, která minimalizuje bolest a zahřívá namožené svaly, což je přesně to, co svaly potřebují. 

You may also like...