Co se šustlo ve světě ragby

Co se šustlo ve světě ragby

Každý člověk dnes a denně vykonává nějaký zajímavý sport. Lidé se po sportu cítí lépe a zdravěji, sportování člověku opravdu prospívá. V případě, že přemýšlíte nad méně tradičním sportem, měli byste zkusit ragby. Je to typicky americký sport, na druhou stranu je to sport, který u nás ještě nemá tolik fanoušků, ale ti se jistě najdou coby dup. Sice existují čeští hráči ragby, ale opravdu jich stále není tolik. Pokud se k nim chcete přidat, možná vás zajímá, co se ve světě ragby děje. Prozraďme si zajímavá fakta o ragby, o nichž by měl vědět každý vášnivý ragbista.  

O ragby se sice říká, že je to americký sport, ale spíše Anglie ožívá na podzim tímto sportem. Během podzimu jsou lístky na ragby v Anglii vyprodané, více jak tři miliony lístků mají svého majitele. Samozřejmě tímto sportem nežije jen Anglie nebo případně Walles, ale také další země. Málokdo ví, že ragby milují také Francouzi, kteří jsou známí pro své víno, jídlo a také romantiku.  

Ragby je však dnes velmi populární na Novém Zélandu, kde je tým, který je považován za nejúspěšnější – tím týmem je tým All Blacks, který doposud neprohrál žádné utkání základní části na světovém šampionátu.  

Kdo se považuje za průkopníky ragby? 

Za průkopníky ragby se považují Angličané. Dokonce o vzniku tohoto sportu koluje zajímavá legenda. To by však bylo povídání na delší dobu, prozraďme si raději jinou zajímavost. Tou zajímavostí je, že ragby se nehraje pro peníze. Hráči tedy hrají opravdu jen a pouze hrají pro radost, finanční motivace zůstává na jednotlivých svazech.  

Nejbohatší ragbisté světa 

I když se ragby nehraje pro peníze, najdou se mezi ragbisty ti nejbohatší. Nejbohatším ragbistou je Dan Cartet, který je ragbistou Nového Zélandu se svým jměním odhadujícím se na milion liber. Druhým je Matt Giteau, který je ragbistou Austrálie. Na třetím místě se umístil ragbista Wallesu Leigh Halfpenny, hned za ním je Sam Burgess s pěti sty tisíci liber. 

You may also like...