Využijte matematiku k trvalému zhubnutí

Využijte matematiku k trvalému zhubnutí

Neznáme nikoho, koho by nezajímalo téma hubnutí nebo obecně rekompozice postavy. Téměř nikdo se svým tělem totiž není spokojený a rád by na něm pracoval. Bohužel, špatnou stravu nepřecvičíte. 

Diety nefungují 

Jak se říká, strava je při hubnutí 80% úspěchu. Průměrná žena vyzkouší za život přes padesát různých diet, říkají výzkumy. Možná to číslo není tak nadnesené, jak se zdá. Každý, kdo se kdy potýkal s nadváhou a chtěl se jí zbavit, ví, že to není tak jednoduché. A proto vyzkoušíte všechno, co se dá. Necháte se zlákat reklamou na detoxikační kůry pomocí ovocných šťáv, vyzkoušíte nejíst sacharidy nebo vynechat večeři. Ale do pár týdnů máte vše shozené zase zpátky.  

Vsaďte na matematiku 

Jak tedy funguje udržitelné zbavování se nadbytečných kil? Především pomalu a s rozmyslem. Princip je jednoduchý – vždy musíte přijmout méně kalorií než přes den vydáte. Výpočty, kolik kalorií za den spálíte, nebudou úplně přesné, pokud se nepodrobíte výzkumu na k tomu určeném přístroji. Ani dnešní chytré hodinky na zápěstí vám to neřeknou úplně přesně. Musíme se tedy spoléhat na dávno ustanovené rovnice, které zohledňují míru aktivity a tréninku přes týden. 

Na druhé straně přijímané kalorie dokážeme dnes sledovat vcelku přesně. Stačí si stáhnout nějakou aplikaci k tomu určenou a vážit si a zapisovat každé jídlo. Bez vážení to nepůjde, ledaže byste celý týden jedli jen balené a průmyslově zpracované potraviny, kde je gramáž uvedená. Na to by ale tělo asi nereagovalo úplně dobře. 

Jakmile si zápis osvojíte, držte si hodnoty pod vypočtenými kaloriemi výdaje a máte napůl vyhráno. Teď už stačí jen takový jídelníček neporušovat, nepřesahovat dané množství a vydržet. Časem si velikost porcí osvojíte natolik, že již nebudete potřebovat váhu.  

You may also like...