3 tipy, jak se v zimě zahřát

3 tipy, jak se v zimě zahřát

Oblékáte s příchodem zimy okamžitě dvojité ponožky? Po příchodu domů je stejně máte jako kus ledu a nevíte, jak si nohy zahřát? Pomůže až jaro? Studené nohy trápí převážně ženy. Umí velmi znepříjemňovat život a zkazit procházku do přírody. Pojďme si dnes povědět, jak si nohy můžeme prohřívat během zimy pravidelně a předejít prochladnutí! 

Sůl a lázeň na nohy 

Představte si misku s teplou a voňavou vodou, do které zanoříte své prochladlé nožky? Teplá voda nohy logicky zahřeje, a pokud si do naší lázně přidáme epsomskou sůl s pár kapkami éterického oleje, budeme v sedmém nebi. Epsomská sůl tělu dodá hořčík, kterého má většina z nás celoročně nedostatek. Vůně oleje nás uklidní a krásně zrelaxuje. Kvalitní éterické oleje do těla dodají přírodní látky, které mohou být zdraví velmi prospěšné.   

Pomůže mikrovlnka a pohanka 

Vyhovuje vám více suché teplo? Sáhněte po nahřívacím polštářku s pohankou nebo třešňovými peckami. Pár minut jej zahřejete v mikrovlnce a zbytek večera máte nohy v teple! Některé polštářky krásně voní po levanduli, která zároveň uklidní naši roztěkanou mysl. Co dělat, když si nemůžete na zbytek večera lehnout do postele a máte v bytě studené podlahy? Existují i nahřívací bačkůrky. Jejich princip je stejný jako u polštářků, jen můžete jít klidně žehlit nebo věšet prádlo! 

Pohyb je lék 

Aktivní svaly v našem těle tvoří jako odpadní produkt teplo. Jedna z nejlepších věcí, kterou můžeme pro své nohy i celkové zdraví udělat, je vstát a rozhýbat tělo. Může to být běh i rychlejší jóga. Při pohybu se naše tělo ohřeje a prokrví. A právě zhoršené prokrvení může stát za našima studenýma nohama.  

Vypěstujte si odolnost 

Mrznete každou zimu a netrpělivě vyhlížíte jaro? Zkuste to naopak. Začněte už na konci léta s otužováním nebo saunováním. Vaše tělo si na chlad vypěstuje lepší toleranci a vy se budete cítit daleko lépe! 

You may also like...