Jak si kazíme hubnutí už při snídani?

Jak si kazíme hubnutí už při snídani?

Chcete zhubnout? Nedopouštějte se zásadní chyby, a sice snídejte. I když vám vynechání jídla možná pomůže naplnit stanovený denní kalorický deficit, z celkového pohledu se jedná o velmi neefektivní, spíše kontraproduktivní krok. Právě snídaně by měla být tím největším jídlem dne. Vždyť si jistě vzpomínáte na přísloví: „Snídej sám, o oběd se poděl s přítelem a večeři dej nepříteli,” nebo ne? 

Je snídaně a snídaně 

Taková kvalitní, pestrá, zdravá, a především vyvážená snídaně je tím nejlepším startem dne. Umí doplnit potřebnou energii na celý den a její odbytí se vám nemusí vyplatit. Je však třeba konstatovat, že je snídaně a snídaně. Zatímco některá je správná, kvalitní a pomůže nám zajistit vše zmíněné, jiná je spíše na škodu než ku prospěchu.  

Svou snahu zhubnout ničíme denně například tím, že snídani odbydeme naprostými nesmysly. Místo ovesných vloček si dopřejeme spíše světlý bílý rohlík, který zakousneme pořádnou porcí čokoládové pomazánky. Takové alternativy nejsou vhodné. Pokud chuť na sladkosti je, hledáme zdravější verzi oblíbených pokrmů. I palačinky je možné připravit v žitném, zdravějším provedení.  

S cukrem opatrně 

I když je jasné, že cukr je velice rychlým doplňovačem energie, a i když ho po ránu řada odborníků povoluje (když už cukr přes den potřebujete), přesto to není povolení k tomu, abyste to s cukrem přehnali. Cukr je stále velkým tabu a i když si při snídani dopřejete něco málo, měli byste být opravdu velice, velice opatrní v tom, kolik ho konzumujete.  

Raději nahraďte tradiční sladkost ovocem, které je také plné cukru, ale toho zdravého. Navíc se vám do těla dostane i řada vitamínů.  

Bílkoviny jsou láska 

Při sestavování snídaně velmi často zapomínáme na bílkoviny, což je další chyba, kterou si hned po ránu kazíme hubnutí. Tím, že do jídelníčku zakomponujeme vícero bílkovin, se udržíme v delší sytosti a snížíme chuť na sladké.  

Zamyslete se proto nad konzumací proteinových jogurtů, proteinových nápojů nebo třeba tradičních vajíček, které lze připravit na sto různých způsobů.  

You may also like...