sport ve správném oblečení

Když sport, tak ve správném oblečení

Spousta lidí se snaží žít sportovně, lépe a zdravě. Avšak zdravý životní styl není jen pohyb a sport, jde také o

  • správný jídelníček
  • návyky.

Když už se člověk rozhodne pro sportovní aktivity, vždy by se měla sportovní činnost vybírat adekvátně ke stavu daného člověka.

Pakliže nemáte vůbec žádnou fyzičku, asi nebudete běhat desetikilometrové běhy na čas. Vždy je třeba začít pomaličku a polehoučku.

Důležité je

  • nepřepálit to
  • nepodceňovat se
  • ale ani nepřeceňovat

Učený z nebe ještě nespadl a každý člověk, který něco chce, se k tomu může postupně dopracovat.

Jak se tedy obléci

  1. sací vrstva (touto vrstvou byste měli začínat vždy, jedná se, o tak zvané termo prádlo, které zajistí, kvalitní izolaci a mají nulovou nasákavost vlhkosti, dokáží tedy odvádět pot od těla)
  2. izolační vrstva (ta je taktéž velmi důležitá, použít můžete nějakou běžeckou mikinu a to nejlépe fleecovou, díky tomuto materiálu je v mikině obsažený vzduch, který vás zahřeje, výhodné je, že byť hřeje je velmi prodyšná)
  3. ochranná vrstva (pokud je venku opravdu zima, nebo za sportem cestujete do hor, bude tohle váš nejlepší přítel, bunda by měla být nepromokavá, větru odolná a taktéž prodyšná, ideálním partnerem jsou softshellové bundy)

Poradenství

Vždy, když si nevíte rady, nebojte se přijít do jakéhokoli obchodu se sportovním oblečením a přeptat se. Jak na oblečení, tak na materiály, pitný režim na cokoli jen budete potřebovat.

Myslete na to, že to, kolik vrstev na sobě budete mít, bude záviset na tom, jaký druh sportu budete provádět a taktéž na tom, jak moc při něm zapotíte. Důležitým faktorem bude taktéž počasí a roční období.

Důležité

Být pořádně zpocený, ale v teple! Tohle mějte vždy na paměti.

Kvalita vs. cena

Počítejte s tím, že pakliže se rozhodnete pořádně a pravidelně sportovat, ej třeba mít vhodnou obuv i oděv. S tím samozřejmě souvisí finance. Za kvalitní oblečení i obuv je třeba počítat s tím, že vaše peněženka bude lehčí, než obvykle. Vše je ale k vašemu prospěchu, jak pocitovému tak zdravotnímu.

You may also like...