Jarní sportovní oblečení

Nepodceňujte jaro. Jak se obléknout ke sportování?

Jaro je období, které miluje každý z nás, a to hlavně z toho důvodu, že konečně můžeme vykonávat mnoho venkovních sportů. Během zimy jsme se museli přemístit na krytá hřiště, kurty a jiná sportoviště, protože počasí nám nedávalo na výběr. I když nám v současné době sluníčko doslova pálí do zad, neznamená to, že si máme obléknout šortky a tílko. Už i naše babičky věděly, že jaro je zrádné období, o němž se říká, že je jedovaté. Nepodceňujte proto své oblečení.

Dříve než se vydáte běhat, zkontrolujte teplotu. I když je sluníčko, nemusí být zrovna nejtepleji. Pokud není víc jak třiadvacet stupňů Celsia, není to na tílko. Jaro je vážně velmi zrádné, venku často pofukuje studený vítr, země je dost studená, i když se nám to na první dotek nemusí zdát. Abyste se nenachladili, raději se přioblečte.

Samozřejmě na sebe nemusíte oblékat tlusté svetry a péřové bundy, stačí si vzít funkční tenké oblečení, které, i když se to na první pohled nezdá, dokáže ochránit před nepříjemným jarním chladem.

Navrstvěte se jako cibule

Obecně platí, že se máme vrstvit jako cibule. Na tílko si dejte funkční mikinu, na níž si případně dáte funkční vestu. Rozhodujte se dle hodnot na teploměru, ale vždy se raději přioblékněte, než abyste zpocení nakonec mrzli.

Proč si mám obléknout zrovna funkční oblečení?

Funkční oblečení je to nejlepší, co si ke sportu můžete obléknout. Je to poměrně tenké oblečení, které vás ochrání před jakýmkoliv chladem. Navíc dokonale absorbuje pot, což znamená, že díky zpoceným kruhům na zádech či v podpaží nenachladnete.

Nejedná se o nijak drahé oblečení, funkční oblečení se dnes dá koupit i v mnoha obchodech zaměřující se na prodej obyčejného oblečení, nikoliv toho sportovního. Pokud však toužíte po kvalitě, dejte přednost značkovým prodejnám se značkovým sportovním oblečením.

You may also like...