Domácí šťávy

Zatočte s chřipkou díky domácím šťávám

I když se říká, že letošní neustále řádící chřipková sezona je už za námi, není na škodu posílit imunitu. Abyste nemuseli chřipku léčit s pomocí různých prášků, jež vám naordinuje doktor, raději sáhněte po domácích šťávách, které si samozřejmě sami připravíte. Jsou plné vitaminů a surovin, které vám s chřipkou ihned zatočí. Z čeho se ty nejúčinnější šťávy skládají?

Smoothie  maker má dnes doma takřka každý. Pokud ne, postačí vám obyčejný mixér, v němž si skvělé ovocné a zeleninové šťávy připravíte. Přinášíme vám jen ty nejúčinnější recepty, které stoprocentně zabírají a které bojují nejen s aktuálně řádící chřipkou, ale taky s nachlazeními, které nás trápí po celý rok.

Léčivá šťáva č. 1

Na první domácí lék ve formě domácí šťávy budete potřebovat zhruba šest citronů, jeden celý česnek, dvě čajové lžičky sušeného zázvoru, dvě lžičky domácího medu, dále tři hrníčky ananasové šťávy a čtvrtku čajové lžičky kajenského pepře (případně můžete místo pepře použít chilli).

Vše samozřejmě smícháte a nalijete do uzavíratelné sklenice. Pijte jeden hrníček až čtyřkrát denně a chřipka zmizí do několika dní. Upozorňujeme, že šťávu pijte až do vymizení posledních projevů chřipky.

Léčivá šťáva č. 2

Na druhou šťávu budete potřebovat zhruba osm citronů, dva pomeranče, jeden česnek, dva hrníčky ananasové šťávy, dvě čajové lžičky sušeného zázvoru, dvě lžičky medu, lžičku jablečného octa, polovinu lžičky kurkumy, stejné množství kajenského pepře nebo čili a špetku černého pepře. Opět rozmixujete všechny ingredience a pijete jeden hrníček třikrát denně. Opět platí, že musí všechny projevy nemoci zmizet do poslední. Dříve s konzumací nápoje nepřestávejte, jinak se chřipka může ještě vrátit.

You may also like...