běh

V které části dne je nejlepší jít běhat?

Běh se stal v poslední době naší nejoblíbenější činností vůbec. Je nutné poznamenat, že běhat chodí nejen ti, kteří chtějí zhubnout, ale také i řada těch, kteří se díky běhu chtějí cítit jenom dobře a zdravě. Mnoho lidí využívá současného teplého počasí, protože je řada cyklostezek otevřená. To znamená, že máme hned zvolenou trasu, kterou poběžíme. Jenže v které části dne je nejlepší běhat?

Ještě než se vydáme běhat, je nutné mít na mysli, že musíme dbát na dodržování pitného režimu. V létě se musí dodržovat pitný režim o něco důkladněji než během ostatních ročních období, zejména při nějaké sportovní aktivitě. Každý by měl průměrně vypít dva až tři litry vody. V létě a při sportovní bychom se měli rozhodně přiklánět k těm třem litrům, které musíme vypít.

Mimo pitný režim musíme dbát na správnou výbavu – mimo funkční prádlo volíme hlavně kvalitní obuv, která by měla mít vyvýšenou podrážku. Právě ta zajistí stabilitu a pohodlí a na druhý den nás budou méně bolet naše nohy.

V které části dne tedy máme běhat?

Přejděme ale už k tomu hlavnímu, a sice k otázce, která se nás ptá, v které části dne je nejlepší chodit běhat. Osobní trenéři doporučují rozhodně ráno, a to dokonce ještě před snídaní. Přece jenom po snídani musíme čekat minimálně hodinu, než se nám vše dokonale stráví, a to už podstatně oddálí náš ranní běh.

Běhejme proto ještě před snídaní. Na ulicích navíc nikdo není, maximálně potkáme řadu těch, kteří jdou teprve do práce. V mnohých velkých městech, kde se chodí do práce až na devátou, si tak budeme moct užít volných krásných ulic, které jsou vážně jenom pro nás. Navíc po ránu není takové horko, které nám během dní sužuje hlavně během horkého léta, proto je běh pro nás i podstatně příjemnější.

Co když nám to ráno nevychází?

Pokud však nestíháte běhat ráno, zaměřte se na běh až v pozdních večerních hodinách. Nemyslí se tím deset hodin večer, ale doporučuje se běhání třeba kolem šesté, sedmé či osmé hodiny večerní, kdy je během léta ještě poměrně světlo. Během léta nás totiž zhruba do těch šesti hodin sužují ještě velká horka, proto se vyplatí počkat si, až dusno trochu přejde a přijde ten podvečerní příjemný vzduch.

You may also like...