horolezectví

3 místa, kde horolezectví stojí opravdu za to

V poslední době se stávají poměrně populární outdoorové sporty, které v nás velice často probouzejí adrenalin. Mezi nejpopulárnější adrenalinové sporty se řadí rozhodně cyklistika, ale také převážně horolezectví, které v současné době má více nadšenců a oblíbenců, jako nikdy dřív. Pokud i vy patříte k takové horolezecké skupině, jistě vás zajímá, kde jsou u nás, v České republice, ta nejlepší místa pro lezení. Přinášíme proto několik tipů.

• Cheb

Mnoho začátečníků se nejdříve sjede do Chebu, protože právě zde se nejčastěji konají kurzy skalního lezení, což ocení každý začátečník. Jsou tu velmi bezpečné podmínky, které jsou pro začátečníky v tomto sportu jako dělané. Navíc skály zde jsou netradiční a jedinečné – jako ostatně všechny skály na území České republiky.

Nejdříve si zkusíte lézt na umělé lezecké stěně, kde se od instruktora navíc dozvíte všechno potřebné, co je nutno znát. Poté budete moct vylézt společně s přiděleným lektorem i na nějakou skálu. Připravte se na to, že jak jednou vyzkoušíte horolezectví, tak už nikdy víc nebudete chtít přestat.

V Chebu si navíc můžete vyzkoušet i skákací boty nebo jiné lanové aktivity.

• Skalní město Rabštejn

Pokud hledáte spíše takové místo, kde se dočkáte převážně vyhlídkových skal, pak se vydejte na Jesenicko, konkrétně do skalního města Rabštejn. Mimo skal se tady totiž můžete těšit na hradní zříceninu. Od lezení tu však pokoj mít nebudete, protože abyste se dostali k těm nejkrásnějším výletům, budete muset lézt! A to nejen po skalách, ale budete muset zdolat také dřevěné žebříky, které vedou nad skalní puklinou.

• Čertovy skály

Čertovy skály patří k nejpopulárnějším vůbec. Jedná se asi i o jedny z nejznámějších skal u nás. Čekají na vás sto padesát metrů dlouhé a až pětadvacet metrů vysoké pískovcové skály, které se tyčí u obce Lidečko.

Pokud si však myslíte, že zde budete většinou sami a na lezení budete mít klid, pak se mýlíte. Tyto skály se totiž řadí k těm nejnavštěvovanějším u nás. Navíc jsou vhodné nejen pro pokročilé a zkušené horolezce, ale také jsou výborné pro začátečníky.

You may also like...