Sport ve 20-ti letech

Jak sportovat, když je nám 20 let

Každý chce být zdravý, štíhlý a krásný, a to v každém věku. Ve 20 letech nás starost o tělo nezajímá. Funguje samo od sebe a snadno si vybudujeme fyzickou kondici i tvar. Tělo produkuje přesné množství hormonů podporujících tvorbu svalstva, testosteron i růstový hormon. Výsledky přichází rychle.

Dostatečná je zásoba mitochondrií pro řízení spotřeby kyslíku, tvorbu buněk a regeneraci. I z náročného tréninku se vzpamatujete velmi rychle. Rychle se vypořádáte s chřipkou, zlomeninou a dlouhodobým stresem, které mohou mít v pozdějším věku fatální následky.

Pozitivní návyky

Málokdo ale tyhle věci v tomto věku řeší. Nedostatek fyzické aktivity, nezdravé jídlo a jedna párty za druhou, spousta alkoholu a cigarety, to vše se časem projeví. Sice to může vypadat, že tělo se se vším vypořádá bez následků, až tak jednoduché to není. I jedna noc s nedostatkem spánku snižuje na druhý den velmi výrazně schopnost těla spalovat kalorie. Pravidelné večírky tělo negativně ovlivní. Čím dříve si zavedete pozitivní a zdravé návyky, tím lépe.

Jezte 5x denně a zapojte zdravé svačiny. Sport si vyberte podle toho, jakou chcete nakonec mít postavu, zda šlachovitou, hubenou, ženskou či zpevněnou. Sporty kombinujte. Pro hubenou a šlachovitou postavu provozujte jógu, balet nebo tanec. Pro ženskou a zpevněnou postavu pravidelně běhejte a posilujte. V zimě přidejte lyže a snowboard, v létě volejbal a další aktivity.

Sport ve 20

Ve věku kolem 20 let je velmi důležité věnovat se kardio aktivitám, dát si pořádně do těla, jako funkční trénink, hardcore či crossfit a kruhový trénink. Funguje to perfektně i na vybití energie. Stáhněte si do svého chytrého telefonu své oblíbené hity, které vás dostatečně rozpohybují.

Pokud máte například oblíbený iPhone, stačí pohodlně zvolit aplikaci Hudba a Obchod, pak napsat to, co hledáte. Hitů je zde opravdu hodně k jakékoliv sportovní aktivitě. K telefonu si navíc pro sport pořiďte i velmi kvalitní sluchátka, které vyrábí třeba sportovní společnosti. Hudba vás nabije novou energií.

You may also like...