Jaký sport je vhodný pro hubnutí

Jaký sport je vhodný pro hubnutí

K hubnutí je třeba vyvážená strava a pohyb. Asi 70 % úspěšného hubnutí je ve zdravé a vyvážené stravě, správném složení jídelníčku a pravidelnosti a neporušování. Z 30 % hraje roli spalování energie, jako fyzická aktivita a sport. Pravidelným sportováním spalujeme tuky a budujeme svalovou hmotu, čím víc svalové hmoty máme, tím větší množství energie spalujeme.

Aktivitou k hubnutí

Ke spalování energie dochází při jakékoliv fyzické aktivitě, ale efektivní spalování tuků a hubnutí je důsledkem aerobní aktivity, kdy dosahujeme konstantní tepové frekvence 65 až 75 % maximální tepové frekvence, 220 mínus náš věk. Pokud je vám 30 let, maximální tepová frekvence je 190 tepů za minutu. Z tohoto čísla je 65 a 75 % spodní a horní hranice intervalu, kdy při sportu spalujeme tuky, tedy při 124 a 143 tepech za minutu. Interval ohlídá sporttester.

Zapojte chůzi, běh, běžky, jízdu na kole i na bruslích. Vždy záleží na intenzitě a délce cvičení. Při aktivitách, kdy je tepová frekvence nad hranicí intervalu spalování, dochází ke spalování cukrů a jde o posilování, nabírání svalové hmoty, tvarování, rozvoj či rychlost.

Četnost tréninku

Ideální je sportovat 3x týdně 45 až 60 minut. Není to tak moc, abyste to nemohli pro sebe udělat. Jinak časem přijdete o svalovou hmotu, kondici a kvalitní život. Zvýšíte si nebezpečí úrazu a váš život bude hodně ochuzený. Na rozdíl od jiných odpočinkových aktivit, jsou tyto cvičební aktivity opravdu zdraví prospěšné a mají pro větší hodnotu pro fyzickou i duševní svěžest.

Při hubnutí s dlouhodobým efektem si najděte čas na nějaký sport, který vás bude bavit, a budete při něm spalovat tuky. Vylaďte svůj jídelníček, přidejte více zeleniny a ovoce, ořechů a semínek, omezte sladkosti, slazené nápoje, tučná a smažená jídla. Výsledky se brzy dostaví a budete se cítit mnohem lépe.

You may also like...