Sport ve 30-ti letech

Jak sportovat, když je nám 30 let

Třicítka je milník, kdy jsme nejkrásnější, za což mohou i biologické hodiny spojené s touhou po dětech. Tělo se od přírody snaží být co nejatraktivnější pro opačné pohlaví. Jsme na vrcholu svých sil. Cítíme se tak a stejně tak dobře vypadáme. Jde o nejlepší roky života plné vitality. Pokud odmalička sportujete, platí to i o fyzičce.

Pokud chcete zdolat maraton nebo cokoliv podobného, neodkládejte to. I když to tak nevypadá, tělo začíná pomalu stárnout, přestává se tvořit kolagen v kůži, který je zodpovědný za pevnost a elasticitu, kůže pomalu povoluje a přichází první vrásky.

Pozitivní návyky

Končí období dokonalé obnovy buněk, jezte proto potraviny obsahující dostatek vitaminů, minerálů, omega mastných kyselin a zapojte pravidelnou fyzickou zátěž. Mnoho lidí ale dává vlastní zdraví v tomto období do rodiny a budování kariéry.

Zůstat v dobré kondici a mít dobré tvary třeba i po porodu lze, musíte se zaměřit ale na intenzitu při pohybu. Místo hodiny na rotopedu stačí půlhodina 3x až 4x týdně. Klidně cvičte doma s váhou vlastního těla. Organismu někdy trvá mnohem déle, než se nastartuje a začne vnímat změny. Proto vydržte měsíc či dva a pak to přijde. Po třech měsících to přijde určitě.

Sport ve 30

Ideální je tedy kolo, rotoped či běh. Můžete zkusit i jogu, třeba i tu silovou. Jde o to zaměřit se na aerobní výkonnost organismu. I když patříte do řad amatérských sportovců, nemusí z vás být dokonalí běžci. Klidně zvolte rychlou chůzi. Klidně běhejte 10 minut, když nezvládnete déle.

Časem se to zlepší. Ideální je měkký terén, nikdy ne tvrdý beton. Dobrý výsledek, kam se můžete dostat je u ženy kolem třicítky 2 km za 12 minut. Pokud chcete zhubnout, připravit se na nějaký maraton či závod, nebo se jen dobře cítit ve svém vlastním těle, cvičte minimálně 30 minut denně, alespoň 3x či 4x týdně intenzivně sportujte. Stojí to zato tohle období úplně nepromarnit.

You may also like...