Zhubněte i ve spánku díky několika pravidlům

Zhubněte i ve spánku díky několika pravidlům

Hubnutí dnes už zdaleka není tak těžké, jak tomu bylo kdysi. Dnes se totiž vědci snaží přicházet na nejrůznější způsoby, jak zhubnout rychleji, aniž bychom utrpěli nějakou zdravotní újmu. Například nedávno přišli na to, že lze zhubnout efektivně i ve spánku. Jenom je třeba dodržovat několik pravidel během dne, které vedou ke správnému fungování těla v noci, což vede následně k ubývání kilogramů na váze.  

Že vás hubnutí ve spánku zaujalo? Prozradíme vám několik pravidel, které je třeba během dne dodržovat, aby vaše tělo fungovalo i v noci k vašemu prospěchu.  

Spěte s otevřeným oknem 

Možná si říkáte, že si z vás děláme legraci, když je venku pár stupňů nad nulou, ale legraci si opravdu neděláme. Vědci jsou toho názoru, že bychom při otevřeném okně měli opravdu spát, aby naše tělo vynaložilo co nejvíce energie na udržení přirozené tělesné teploty. Čím více tělo vynaloží energie na zachování přirozené tělesné teploty, tím pádem více spálí.  

Vědci zároveň prokázali to, že pokud spíte v místnosti, kde se pohybuje teplota kolem devatenácti stupňů Celsia, rázem spalujete víc tuků než ti, kteří spí v teple.  

Spát ve tmě se vyplatí 

Je ve vaší ložnici opravdu dokonalá tma? Podle vědců byste v naprosté tmě spát měli, důvodem toho je fakt, že v naprosté tmě se spí nejlépe. Pokud budete spát hodně, dostatečně kvalitně, najednou nebudete nijak narušovat hormonální činnosti, které kontrolují jak naše chutě, tak také regulují příjem potravy a nastavují i spalování energie. V ideálním případě byste měli spát šest až osm hodin, ale opravdu při naprosté tmě. 

Pokud spíte v místnosti, která je prosvětlená, stoupá v tomto případě pravděpodobnost, že budete přibírat na váze. Jen ti, kteří spí v zatemněném pokoji, mají o jedenadvacet procent nižší pravděpodobnost, že budou v budoucnu trpět nadváhou. 

You may also like...