Proč raw strava

Proč je tak oblíbené raw stravování?

V poslední době spousta lidí zkouší raw stravování, jídelníček přinášející návrat ke kořenům, tedy k dávné stravě našich předků, kteří ještě nevyužívali tepelné úpravy jídla. Sází na co nejpřirozenější způsob složení stravy. Jaký přínos může mít pro váš organismus?

Jídlo bez zbytečné chemie
Syrová strava přináší lidem více životní energie. Pomáhá detoxikovat organismus, uleví i od nejrůznějších zdravotních potíží. Nezatěžuje trávicí systém. Při různých tepelných úpravách jídla, především těch, které probíhají při vysokých teplotách, se z původních surovin ztrácí spousta vitamínů a dalších látek. Čerstvá neupravená strava je pro organismus nejhodnotnější. Dodá mu enzymy a tím zvýší jeho obranyschopnost. Zdravé syrové suroviny neobsahují žádné konzervanty, barviva či dochucovadla jako průmyslově vyráběné potraviny. Tělo se tak nezanáší chemickými látkami, které náš trávicí systém, játra a ledviny nedokážou efektivně odbourat a hromadí se v těle.

Nesmíte překročit teplotu 45 °C
Vitariánství, jak se raw stravování také nazývá, těží ze syrové rostlinné stravy. Můžete zkoušet jakékoli mechanické úpravy potravin, krájení, sekání, strouhání, mixování. Při zpracování potravin se ale z tepelných procesů povoluje pouze nahřívání nebo také sušení. Musí ale jít vždy o sušení přirozené a postupné a praktikované při běžné pokojové teplotě. Nelze použít sušičky na vysoké teploty. Jak při nahřívání, tak i sušení nesmí teplota nikdy překročit vyšší teploty než 42–45 °C. Při vyšších teplotách ničíte enzymy, které jsou základem této stravy. Díky přírodním zdrojům bude organismus dobře vyživován. Zlepší se jeho imunita. Pročistí se trávicí systém. Z charakteru stravy vyplývá, že nebudete konzumovat tolik sacharidů, takže budete i hubnout. Právě proto je živá strava oblíbená: dodá vám energii, stane se vaším životním stylem a navíc ještě budete štíhlejší.

You may also like...