MS ve fotbale

Stane se naše účast na MS ve fotbale jenom snem?

Průšvih, ale snad ještě není úplně všechno ztraceno, tak by se dal po třech kvalifikačních zápasech označit stav české fotbalové reprezentace s ohledem na její start na mistroství světa v roce 2018. Ke spokojenosti ovšem mají samozřejmě všichni daleko včetně reprezentačního kouče Karla Jarolíma.

Neúprosná matematika

Postupové možnosti klesají a účast našich na MS 2018 se postupně stává snem. Přesto Karel Jarolím odmítá všechno vzdát a připustit, že mužstvo prostě nemá šanci v Rusku startovat. Nechce ještě věřit, že už zhasla i poslední jiskérka naděje, a to přesto, že remíza v Ostravě byla notně hořká. Tři odehrané zápasy a pouhé dva body, takové skóre prostě dává málo nadějí. Matematika je v tomhle ohledu zkrátka naprosto neúprosná. Právě mizivá bilance z dosud odehraných utkání klade před české fotbalisty skutečně obrovský úkol.

Špatná bilance po třech utkáních

Mužstvo čeká ještě sedm utkání. Pokud by měli reálně uvažovat o své účasti na MS, musí v nich uhrát patnáct bodů. Jarolím sice tvrdí, že v pěti soubojích z celkem sedmi je pro jeho tým reálné zvítězit, je ale otázkou, zda zde přání není jenom otcem myšlenky. Problémem je hlavně to, že se při třech sehraných zápasech s Ázerbajdžánem, Německem a Irskem nepovedlo dát ani gól. A bez gólů se prostě vítězit nedá, taková je zkrátka realita. Na samotném Jarolímovi je jasně vidět, že ho střelecké neúspěchy trápí.

Je třeba víc trápit soupeře

V čem je problém? Mužstvo moc nedokáže potrápit soupeřovu obranu. Podle trenéra na ni musí víc útočit, vzít ji do většího tlaku. Moc spokojený není ani s aktivitou hráčů v soupeřově šestnáctce. Mnohem víc je třeba se soustředit i na vynalézavost, schopnost vytěžit maximum z aktuální situace, prostě kombinovat podle potřeby. Moc času není ani na společnou přípravu. Navzdory tomu doufá, že se podaří vybudovat životaschopný tým, který dokáže zvítězit.

You may also like...