Top hokejisté

Top pět nejlepších hokejistů, kteří už ukončili svou kariéru

Milujete hokej? Pak jist víte, jací hokejisté se řadí k těm nejlepším vůbec. V současné době bychom legendární hokejisty mohli rozdělit na dvě skupiny, a sice na legendy, které ještě hrají, a na legendy, které už bohužel byli nuceni z nějakého důvodu ukončit svou profesionální kariéru sportovce. Zaměřme se nyní na tu druhou skupinu, protože právě druhá skupina je bohužel opomíjena. Mnozí mladí lidé by si na níže zmíněné sportovce už možná nevzpomněli, přesto se řadí k těm nejlepším hokejistům, jací kdy žili a byli.

Mark Messier

Vzpomínáte si na hokejistu, který dnes už bohužel nehraje, přesto se dočkal nevídaných úspěchů? Tím fotbalistou je Mark Messier, který se pyšní šesti vítězstvími ve Stanley Cupu, pětadvaceti sezonami v NHL a rekordem, který říká, že byl jediným v historii, kterému se podařilo vyhrát nejcennější pohár jako kapitánovi dvou různých týmů!

Jean Beliveau

Jeanovi se také přezdívá “Le Gros Bill”. Odehrál v NHL rovných dvacet sezon, v deseti z nich dokázal vyhrát se svým týmem Stanley Cup. Poté fungoval jako manažer klubu a díky němu si tým sáhl na dalších sedm vítězství. Lze tedy říct, že se jedná o jednoho z nejúspěšnějších lidí v historii celé NHL.

Steve Yzerman

Steve Yzerman je čtyřnásobným vítězem Stanley Cupu, zároveň je považován za fantastického bruslaře a ještě lepšího střelce. Odehrál zhruba dvaadvacet ročníků té nejlepší hokejové soutěže na světě a nasbíral neuvěřitelných 155 bodů. Za svou kariéru střelil 65 branek a devadesátkrát asistoval.

Bobby Hull

Zatím asi nejznámější člen našeho žebříčku. Bobby Hull je legendou. Ve své době měl tu nejtvrdší střelu na ledě. Podle údajů lze říct, že rychlost puku, který poslal do branky, byla neuvěřitelných 170 kilometrů v hodině, což nedokázal jen tak někdo. Jenom jeho rána zápěstím dosahovala 155 kilometrů v hodině.

Gordie Howe

Nejlepší pravé křídlo všech dob – i tak je označován Gorde Howe, kanadský hokejista, jehož jméno je spojováno s mnoha mýty a legendami.

You may also like...