Letní olympiáda-roboti

Přípravy na robotickou olympiádu už probíhají

Když se řekne Japonsko, spoustě lidí se vybaví roboti. Ano, Japonsko je skutečně země technologického pokroku, který se promítá do všech oblastí života. Sport není výjimkou. V tomto ohledu se jistě velmi zajímavou událostí stane letní olympiáda v roce 2020, která se bude konat v Tokiu. Japonská metropole jistě přivítá své fanoušky spoustou zajímavostí.

Určitě nebudou chybět ani žhavé technologické novinky, které sportovcům, divákům, fanoušků, pořadatelům i novinářům budou pomáhat zvládnout nápor tohoto sportovního svátku. Takže návštěvníky japonské metropole určitě nadchnou roboti, které Japonci vyrobí. Roboti se zde nejspíše dostanou do role poradců v různých oblastech. Například pomohou s tím jak se v obrovském mraveništi dopravit z jednoho místa na druhé. Také budou schopni přeložit text, kterému někdo nebude rozumět. Mají umět až 27 jazyků. Například od firmy Panasonic má být k dispozici překladač, který hned, jak se říká „ z voleje“ zvládne 10 jazyků. To ale není ani zdaleka všechno. Roboti dokážou nabídnout různé informace. Podle japonských pořadatelů by dokonce měli mít svoji vlastní olympijskou vesnici, která ale bude umístěna hned vedle té lidské. Půjde o jakési servisní centrum, kde bude probíhat programování, opravy atd. Dokonce je možné, že právě tahle událost se stane jakýmsi testem na budoucí život s roboty.

Robotaxi zavoláte mobilem

Realitou by mohl být i robotický sudí, kterého prý připravuje společnost Fujitsu. Má mít na sobě 3D laserové senzory, které budou nepřetržitě vyhodnocovat polohy a pohyby závodníků. Přitom ale nebude nutné, aby závodníci měli na svých dresech či těle jakékoli speciální čipy nebo registrační zařízení. Roboti je zaznamenají i tak. Na přepravu kolem stadionů mají být vyhrazeny robotické taxíky bez řidiče. Ty už vznikají pod taktovkou hned dvou firem, a sice výrobce robotů ZMP a producenta softwaru DeNa. Zájemci si takové taxi dokážou přivolat online aplikací, a to klidně i mobilním telefonem.

You may also like...