Chystáte se do fitka? Jsou věci, které si neoblékejte. Nikdy

Chystáte se do fitka? Jsou věci, které si neoblékejte. Nikdy

Chození do fitness center, využívá workoutových hřišť, domácí tréninky při oblíbeném seriálu – zdravý životní styl se zkrátka stává něčím oblíbeným a pro mnoho lidí také samozřejmým. Pokud k nim také patříte, nabízí se otázka, jestli máte zakoupené vhodné oblečení či nikoliv. Přece jenom oblečení hraje při tréninku zásadní roli, i když si možná říkáte, že je to naprostá banalita. Možná kvůli zmiňované mylné domněnce řada lidí nosí do posiloven to, co by neměli. O čem konkrétně mluvíme? 

Oblečení stoprocentní bavlny 

Řada lidí si zpravidla kupuje trička stoprocentní bavlny. Jenže takové oblečení je vhodné nosit běžně – na rande, na procházku, do kina. V takových případech je to skutečně dobrá volba. Jenže pokud mluvíme o cvičení, oblečení ze stoprocentní bavlny dejte na chvilku stranou. 

I když mluvíme o vysoce pohodlném oblečení, mluvíme také o oblečení, které neumí dokonale odvádět pot. Nejen, že cvičení bude velmi nepohodlné a nekomfortní, ale také začne oblečení zapáchat. Tento zápach už jenom stěží z oblečení dostanete, i kdybyste ho prali desetkrát jinak.  

Podprsenka nám není dostatečnou oporou 

Především ženy musí pamatovat na jedno – podprsenka je při cvičení základ. Zejména pokud cvičíme kardio, při kterém většinou několik minut v kuse skáčeme. Pokud nebude podprsenka dostatečnou oporou, váš výkon nebude stoprocentní.  

Pokud si jednu takovou podprsenku vybíráte, sice je pravdou, že by měla být po vzhledové stránce dokonalá, ale předně by měla být opravdu kvalitní. 

Žádné oversized 

I když jsou oversized kousky opravdu velice stylové, do posilovny či k domácímu cvičení nepatří. Správné sportovní oblečení by mělo přiléhat k tělu, aby nám při cvičení nijak nezavazelo. Díky přiléhavosti se dočkáme jednoho – oblečení s námi bude doslova souznít a jednotlivé cviky budou prováděny přesně tak, jak mají být prováděny.  

Hlavně žádné šperky 

Než se pustíte do cvičení, sundejte si veškeré šperky, které by vám mohly překážet. Čili žádné náramky, náhrdelníky nebo kovové hodinky, které kloužou po ruce nahoru a dolů.  

You may also like...