životní styl

Jak nasadit správný životní styl?

Každý z nás dobře ví, že podmínkou zdravého a správného životního stylu je hlavně pohyb. Mnohdy ale bývá jeho technika velmi opomíjená, což může vést nejen k nepříjemným následkům, ale také nemusí přinést výsledky, které očekáváte. Co je to tedy fitness? Pod slovo fitness spadají veškeré sporty, které mají za úkol navýšit celkovou tělesnou kondici, přispět k vitální životosprávě, zlepšení konceptu postavy a celkově příznivě působit na fyzický i duševní stav člověka. K fitness sportům se kromě klasických činkových cviků zahrnuje i cviky na různého druhu trenažéry a stroje, které můžete nalézt ve fitness centrech. K fitness životnímu stylu by se také měla dodržovat jistého druhu dieta, ať už přísná, či pouhá úprava jídelníčku.

Pokud se chcete vyvarovat nepříjemným bolestem po cvičení, či dlouhotrvajícím následkům, držte se alespoň těchto základních pravidel. Jednou s nejdůležitějších podmínek pro vyvarování se bolestem je korektní dýchání v průběhu jakéhokoliv cviku. Člověk má často tendence k zadržování dechu během cviku, což je velice špatné, jelikož kyseliny tvořící se ve svalech během cviku se po hypoxii v těchto svalech usazují a způsobují nepříjemné bolesti doprovázející Vás i po cvičení. Další radou pro správnou cirkulaci krve a také lepší stabilitu je držet si tělo v náležité pozici. Proto je také důležité si zjistit, jak by tělo mělo vlastně během konkrétního cviku vypadat. V neposlední řadě tu máme pro organismus velmi důležitý a pro svalstvo nezbytný odpočinek. Pokuste se vyhnout zaměření na svalstvo v jedné oblasti dva dny za sebou. Svaly si totiž po každém cviku potřebují oddechnout a je pro ně nezbytný čas pro komplexní regeneraci. Zde si můžete libovolně vybrat z několika možností rozložení tréningů. Mezi dva nejtypičtější patří rozložení si procvičování celého těla do maximum dvakrát až třikrát týdně, či rozdělit si dny podle procvičování jedné oblasti svalstva. Zde se opět můžete poradit s kýmkoliv způsobilým v této oblasti a sami budete nejlépe vědět, co je pro Vás to nejlepší.

Jídelníček

Jídelníček během fyzicky zátěžového režimu by se měl kupodivu nejvíce hlídat v období klidu a odpočinku. Tehdy tělo přijímá nejvíce živin, aby došlo k úplné regeneraci svalstva. Lidé často berou jídelníček na lehkou váhu a častokrát si pod záminkou zásluhy dovolují v dietě zhřešit. To bývá jeden z důvodů, proč je někdy zhubnout tak obtížné. Proto dbejte na jídelníček tak, abyste tu potřebu hřešit ani neměli.

You may also like...