Pravidla pro štíhlou linii

7 pravidel ke štíhlé linii

Dieta je nejlepší, když ji opravdu žijete. Nemá smysl držet se striktně jídelníčku, z kterého vám polovina jídel nechutná. Vaše mysl a tělo získá negativní přístup a hubnutí půjde výrazně pomaleji. Zkuste dodržovat těchto 7 zásadních pravidel, uvidíte, že hubnutí může být příjemné.

1.   Vařte si sami

Během obědové pauzy v práci není ideální hledat restauraci, kde zrovna nabízí, to co si můžete dát. Budete uspěchaní, vystresovaní a nakonec skončíte u suché rýže, abyste nebyli hlady. Lepší a pohodlnější variantou je nosit si oběd, který jste si připravili už doma. Dáte si do krabičky totiž to, co opravdu chcete. Třeba i vepřovou panenku připravenou v troubě. A pro ty co myslí ekonomicky- ušetříte peníze i nervy.

2.   Dodržujte pitný režim

Pitný režim je zásadní pravidlo, které při hubnutí musíte dodržovat. Jakmile tělu chybí potřebné tekutiny, nemůže správně fungovat. Nezbavuje se škodlivých látek a nemá energii na spalování tuků. Vyhněte se ovšem slazeným nápojům a kupovaným džusům. Raději si připravte domácí limonádu, čaj nebo jen čistou vodu.

Příprava domácí limonády je velice snadná. Stačí vám pár kousků oblíbeného ovoce, neperlivá voda, bylinky jako jsou máta, meduňka, bazalka. Vaší fantazii se meze nekladou.

3.   Spánek

Spánek je při hubnutí jedna z nejdůležitějších věcí. Spát byste měli ve vyvětrané místnosti, kde vás nebudou rušit světla z ulice, ani z vašich elektronických zařízení jako je televize, mobilní telefon a počítač. Při dodržení těchto zásad se budete probouzet svěží a pozitivně naladění na nový den.

Ideální doba spánku je 8 hodin. Spánek napomáhá k udržení optimální hladiny hormonů ovlivňujících pocit hladu a také růstového hormonu, jenž může za spalování.

4.   Správné cukry a tuky

Ano, vidíte dobře. Cukry a tuky jsou k hubnutí opravdu potřeba, ale jen ty správné. Jaké to jsou?

Dopřávejte si dostatek nenasycených mastných kyselin– ryby, oříšky, olivový olej atd. Vyhledávejte také kvalitní cukry, které najdete v luštěninách nebo obilovinách. Výhodou kvalitních cukrů je, že dokážou tělo držet plné energie po mnohém delší dobu než cukry rychlé.

5.   Čtěte pozorně složení

V obchodech najdeme spoustu výrobků označené jako light a fit, mnohdy se však tyto výrobky pouze tváří jako dietní a zdravé. Přečtěte si proto pozorně složení a zvažte, co bude obsahem vašeho nákupního košíku.

6.   Pozitivní motivace

K hubnutí byste měli přistupovat pozitivně. Nezačínejte s dietou na truc, plní vzteku a hněvu. Negativní motivace by vám totiž dlouho nevydržela. Rozhodnout se musíte kvůli sobě, svému dobrému pocitu. Zapomeňte na okolí a soustřeďte se sami na sebe.

7.   Dopřávejte si odměny

Odměny za vaši snahu, vytrvalost a trpělivost mohou mít různou podobu. Zajděte si ke kadeřníkovi, na masáž, vylepšete své auto či byt. Motivujte se něčím podobným hned na začátku, určitě se vám bude startovat mnohem snadněji.

You may also like...