Cvičení pro postavu typu jablko nebo hruška

Cvičení podle typu postavy: jablko, hruška

Každá žena má jinou postavu, každá máme svou problematickou partii. Zaměřte se na svou postavu, na to, co potřebujete právě vy.

Za vaši postavu mohou ze 70% geny, které jste zdědila po svých rodičích a prarodičích, s tím nic nenaděláte. Stále však je zde 30%, které ovlivnit můžete. Tak pojďme do toho.

Postava „jablko“

Pro postavu, která svým tvarem připomíná jablko, je typické velké bříško, tukové polštářky na zádech a větší prsa. Důležité pro tento typ je kardio cviční, které udrží správnou tepovou frekvenci pro spalování. Ideální je cvičit alespoň 3x týdeně po dobu 40 minut. Můžete si vybrat, zda máte náladu jít si zaběhat, vyrazit na brusle nebo se jen projít rychlou chůzí. Je důležité cvičit všechny partie, ale u této postavy se zaměřte hlavně na zádové a břišní svaly.

Doporučené cviky:

  • Vzpor s poskokem– zaujměte pozici jako při kliku, nohy od sebe, ruce na šíři ramen. Odskočte s nohama široko od sebe a skočte zpět do původní pozice. Opakujte 15x po třech sériích.
  • Kruhové sedy-lehy– dejte se do pozice jako při klasickém cviku sed-leh. Zvedněte trup směrem doleva, přesuňte se na střed a následně doprava. Vraťte se do původní pozice na zemi a změňte směr pohybu. Opakujte 20x po 3 sériích.
  • Podřep s otočením– nohy jsou mírně rozkročené, stojíte v hlubším podřepu. Paže jsou natažené vzhůru podél hlavy. Vstaňte z podřepu, ruce ohněte v loktech, dejte k tělu a otočte se horní částí těla doprava. Přitom zvedněte pravé koleno před sebe do výše boků. Vraťte se do původní pozice a opakujte na druhou stranu. 20x po 3 sériích.

Postava „hruška“

V tomto typu je žena v horní části těla úzká, ale její boky jsou široké. Její zadeček a stehna jsou tou problematickou partií. Pokud má žena sedavé zaměstnání, často jsou její partie doprovázené celulitidou. Při cvičení je důležité hubnout spodní partie, ale také posilovat ty horní. Ideální je opět kardio trénink, který zajistí správnou tepovou frekvenci. Doporučujeme plavání, rychlou chůzi, indiánský běh + posilovací cvičení.

Doporučené cviky:

  • Podřepy stranou– postavte se zády k židli a opřete se s nataženýma rukama. Tělo je vzpřímené a nohy jsou pokrčené do pravého úhlu. Vykonejte pohyb do podřepu. Váha těla spočívá na rukou, stáhněte střed těla. Opakujte 25x.
  • Výpady do boku s poskokem- stůjte s chodidly u sebe, udělejte vpád doprava tak, abyste levou rukou dosáhla k pravé noze. V další fázi poskočte nahoru. Špičky jsou napnuté a ruce pokrčené podél boků. Opakujte na druhou stranu. Proveďte 25x.

You may also like...