Cvičení podle typu postavy obdélník nebo přesýpací hodiny

Cvičení podle typu postavy: obdélník, přesýpací hodiny

V minulém článku jsme si doporučili cviky pro postavy typu jablko a hruška. Dnes vám doporučíme správné cviky pro postavu obdélník a přesýpací hodiny.

Postava „obdélník“

Tyto ženy se vyznačují stejně širokými rameny jako boky a chybí jim tzv. přeštípnutí v pase. V tomto případě je důležité nabrat svaly v horní i dolní polovině těla a zároveň shodit tuk uprostřed. Opět doporučujeme dát si 3x týden kardio cvičení- střídavou chůzi a běh, přidejte posilování se zátěží.

Doporučené cviky:

  • Výstupy– připravte si stupínek. Pravou nohou se postavte na stupínek, levou nechte na zemi. Plynule přeneste váhu na nohu na stupínku a druhou vykopněte vpřed nahoru. Ruce přitom udělají protipohyb. Opakujte 10x a vyměňte nohy.
  • Podřepy– vezměte si činky, stoupněte si s nohama doširoka rozkročenýma a do mírného podřepu. Činky držte otočené směrem k tělu, lokty míří k podlaze, hýždě ven. Z podřepu se postavte do vzpřímeného postoje, zvedněte ruce do vzpažení a držte je těsně u hlavy. Následně jděte opět do podřepu. Opakujte 10x po 3 sériích.

 

Postava „přesýpací hodiny“

Pro mnoho žen je tato postava doslova snem. Ale pozor! I tato postava má svá úskalí. Ženy mají oblé ženské tvary v horní i dolní polovině těla, a jsou obdařeny úzkým pasem. Mají však také sklony k nadváze. Tuk se ukládá v pažích, zadečku i stehnech. Přidejte ke kardio cvičení také posilovací cvičení.

Doporučené cviky:

  • Dámské kliky– opřete kolena o podložku, nohy nechtě mírně od sebe. Zapřete se o ruce, na které částečně přenesete váhu. Paže dejte pod ramene, přibližně na jejich šíři. Záda jsou rovná, neprohýbejte se v bedrech. Hlava, záda a zadeček jsou zhruba ve stejné rovině. S nádechem jděte dolů a lokty držte co nejvíc u těla. Zvedejte se s výdechem. Opakujte 10x v 3 sériích.
  • Zvedání pánve– položte se na záda, nohy nechte položené a pokrčené v kolenou. Ruce nechte ležet volně podél těla dlaněmi dolů. Pomocí zatnutí hýžďových svalů s výdechem zvedněte pánev. Váha těla spočívá v ramenou. V nejvyšší možné pozici malou chvíli vydržte, poté se vraťte na podložku. Opakujte 12x ve 3 sériích.

You may also like...