4 bylinky, které zvyšují chuť k jídlu. Vyhněte se jim v případě, kdy chcete zhubnout

4 bylinky, které zvyšují chuť k jídlu. Vyhněte se jim v případě, kdy chcete zhubnout

Potřebujete zhubnout nějaké to kilo? Dietní režim samozřejmě můžete podpořit a zaměřit se na bylinky, které pomáhají spalovat tuky. Tyto čtyři to ale rozhodně nebudou. Zvyšují totiž chuť k jídlu, což rozhodně neoceníte. Které bylinky bychom si měli na nějakou dobu upřít?  

Řebříček na ženské potíže ano, při hubnutí ne 

První z bylinek je řebříček. Tato oblíbená bylinka se snad od nepaměti používá pro mírnění silné bolesti při menstruaci, nebo pro léčení ženských potíží. Řebříček můžete používat i na zahojení ran při rozpraskané kůži na rukou a na nohou. Bohužel jej ale neužívejte vnitřně v případě, že jste se rozhodli nějaké to kilčo zhubnout. Řebříček totiž povzbuzuje chuť k jídlu. Ajajaj.  

Mátový čaj? Raději si to ještě promyslete 

Jako další bylinka, po které vám bude chutnat ještě více, se uvádí máta. Tato dobrota je oblíbená zejména ve své kadeřavé podobě. Mátu oceníte v případě, kdy máte potíže s trávením, nebo když jste nachlazení. Máta se užívá i při potížích s trávením nebo s žaludkem. Do krámu se vám ale nebude moc hodit v případě, kdy se snažíte zhubnout. Podporuje chuť k jídlu, a to tedy dosti významně. Dejte si tedy na chuť raději zelený čaj, je známý antioxidant.  

Ať žijí šamani! 

Pelyněk, pytel, plyš. Tak znějí některá vyjmenovaná slova. Češtinářské okénko ale hbitě proměníme v šamanský koutek. Pelyněk se totiž v mnoha kulturách používal pro mimořádné účely a šamanské rituály. Vysoký obsah hořčin slouží i dodnes ke zcela světským účelům – pomáhá při střevních potížích a žaludečních problémech. Jelikož ale velmi podstatně ovlivňuje trávicí procesy, nehodí se pro užívání během diety.  

Ani fenyklový čaj, který se vaří malým dětem pro podporu jejich zažívání, byste neměli tajně upíjet. Samozřejmě tento čaj zvyšuje laktaci, nebo třeba vykašlávání v případě nachlazení. Bude vám po něm ale mnohem více chutnat. 

You may also like...