5 důvodů, proč začít plavat

5 důvodů, proč začít plavat

Proč chodit plavat? Čím je plavání tak výjimečné oproti jiným sportům? O každém sportu se přece říká, že je zdravý! Čím tedy plavání nad ostatními sporty vyniká? Nenadarmo se říká, že plavání je nejzdravějším sportem vůbec. Tady je pět důvodů, proč tomu tak je.

 

 

1.          Není námahou pro vaše klouby

 

Plavání se doporučuje především lidem, které trápí nadbytečná kila. Mnohé sporty, jako například běhání, totiž zatěžují klouby svými otřesy, které jsou u obézních lidí silné a vysoké. Při plavání tento problém mizí. Pokud se naučíte plavat správně, protáhnete si vazy, narovnáte páteř a k ničení kloubů díky vlastnostem vodního prostředí vůbec docházet nebude.

Voda vaše tělo nadnáší, a tak je plavání nenáročné, přesto účinné. Hubnout s plaváním je radost. Při tomto sportu zapojujete všechny části těla, takže hubnete na všech místech stejně a nemusíte do toho ani vkládat velké úsilí.

2.          Protáhnete všechny svaly v těle

Obrovskou výhodou plavání je, že dochází k posílení srdečního svalu. Mimo jiné protáhnete všechny ostatní svaly a posílíte celé tělo.

3.          Zvětší se vám kapacita plic

Při pravidelném plavání a správném dýchání (kdy vydechujete do vody) se zvětší kapacita vašich plic.

4.          Potlačíte stres a deprese

Plavání posiluje i naše mentální zdraví. Dochází při něm k odbourávání stresu a vymizení depresí.

5.          Má rehabilitační účinky

Po úraze hodně fyzioterapeutů doporučuje právě plavání. Je skvělou rehabilitační metodou, při které se zvyšuje hybnost kloubů po jakékoli operaci či úrazu.

Chcete udělat něco pro své zdraví? Utíkejte si koupit nové plavky a vyrazte na bazén!

You may also like...