Vybíráte si longboard? A který je pro vás ten pravý?

Vybíráte si longboard? A který je pro vás ten pravý?

Jezdit na skateboardu bylo ještě donedávna in, ale najednou je to out. Skateboard totiž vyměnily takzvané longboardy, které jsou zkrátka daleko více atraktivní zejména pro mladou generaci. Longboardy se příliš neliší, přesto je hravě rozeznáte hlavně díky jejich tvaru. Dnes můžeme takzvané longboardy rozdělit do tří základních kategorií.  

Právě zmíněné kategorie vám pomohou při výběru. Pojďme si říct všechny tři kategorie, ať je pro vás výběr ideálního longboardu hračka.  

Cruisery 

Takzvané cruisery spadají do první kategorie, a sice do cruisingu. Tyto typy longboardů jsou vhodné například pro ježdění po městě, jsou totiž velice pohodlné a jednoduché na učení. Pokud s jízdou na longboardu začínáte, doporučujeme investovat do tohoto typu longboardů.  

Cruisery lze rozdělit na pintail, což je deska ve tvaru kapky s širokými kolečky a měkčími bushingy, dále na double kick, což je kratší verze klasického cruiseru ve tvaru kicku s lehkými deskami, a nakonec existuje bantam, což jsou většinou cruisery s menších a plastových desetk, které mají skateové trucky.  

Prkna pro downhill 

Samostatnou kategorií jsou prkna, která se vyrábí pro downhill, což je oficiální závodní disciplína na longboardu. Prkna pro zmiňovanou disciplínu jsou poměrně tvrdá, musí mít totiž stabilitu. Také mají větší prohnutí, aby lépe zatáčela, také jsou poměrně dlouhá (mají okolo pětadevadesáti centimetrů). Trucky jsou většinou širší, kola větší a měkčí.  

Prkna pro freeride 

Pak existují také longboardy, které jsou určené pro freeride. Pokud si tedy chcete koupit longboard proto, abyste na něm mohli předvádět triky, prkna pro freeride jsou ideální. Mají o něco lepší konkávu, kolečka i trucky. Konkáva deska, její tvar může být různý. Existuje tvar jménem rocker nebo také W konkáva. Kolečka jsou u těchto prken zaoblená, tvrdší.  

You may also like...