Trpíte na modřiny? Víme, kde je problém

Trpíte na modřiny? Víme, kde je problém

Jsou modřiny vaším každodenním nepřítelem? Trpíte na ně více než kdokoli jiný ve vašem okolí. Pravděpodobně máte špatnou srážlivost krve, proto se vám modřiny tak rychle objevují (třeba jen ve chvíli, kdy zavadíte jemně o stůl). Samozřejmě špatná srážlivost krve je na místě, ale modřiny také mohou být projevem vážného onemocnění, které se ve vašem těle postupně rozvíjí a rozšiřuje. Pokud se vám modřiny tvoří opravdu rychle, raději si s nimi zajděte k lékaři. Buď předejdete vážné nemoci nebo jen odejdete s léky pro lepší srážlivost krve. Nemůžete touto návštěvou ztratit.  

Pokud hovoříme o modřinách, hovoříme o krevním výkonu, který je ve většině případů zcela neškodný. Na místě se nám objeví modřina často při menších nárazech, někdy i po delším nošení těžkého nákupu. Modřiny jsou zcela běžnou záležitostí, ale je třeba si uvědomit, že mohou opravdu signalizovat nějaké nadělení.  

Když se vám objeví modřiny bez důvodu 

Člověk musí zpozornit hlavně ve chvíli, kdy přijdou modřiny zcela nečekaně a bez původu. Pokud se vám objevila modřina, pak je načase začít přemýšlet o tom, kde se vám taková modřina asi vzala. Pakliže nepřijdete na jediný důvod, kde jste k ní mohli přijít, raději zbystřete. Může to být projev chorobné krvácivosti, může to být příznak i něčeho vážnějšího. Pokud se vám modřiny objevují po těle bez původu opakovaně, pak raději zamiřte k lékaři, který vám řekne, co je jejich důvodem a proč se vám tvoří.  

Proč se mohou modřiny vyskytovat 

Pokud jste se opravdu nebouchli, přesto se vám modřiny objevily, pravděpodobně jsou na vině játra. Častý výskyt modřin totiž může být příznak i velice obávané leukémie. Modřiny se totiž začnou objevovat ve chvíli, kdy játra špatně vstřebávají živiny ze střev. Buďte tedy opravdu na pozoru a sledujte své tělo, konkrétně výskyt modřin. 

You may also like...