Co byste měli vědět, pokud jdete poprvé na lekci jógy

Co byste měli vědět, pokud jdete poprvé na lekci jógy

Jóga je v posledních letech velice oblíbeným sportem. Nemůžeme se tomu divit, je to sportovní aktivita, která není nijak náročná, na druhou stranu slibuje rychlé protažení, zrychlení metabolismu a tedy i rychlejší spalování tuků. Pokud jste se rozhodli dát tomuto druhu cvičení šanci, určitě si pokládáte jednu otázku, a sice co si s sebou vzít na první lekci jógy? Nebo existuje nějaký seznam věcí, kterým se řídit, když na první lekci jógy jdete? 

Sice každá instruktorka rozešle svým studentům seznam jistých pravidel nebo zásad, které musí mít daný člověk na paměti. Pokud jste však nic takového neobdrželi nebo to chcete vědět s dostatečným předstihem, seznam toho nejzákladnějšího vám přinášíme.  

Choďte s dostatečným předstihem 

Na lekce jógy se chodí zásadně s dostatečným předstihem. Nikdy nechoďte pozdě, lekce jógy jednou začne a během ní už nesmíte vyrušovat. Přece jenom je toto cvičení postaveno na jakémsi vnitřním klidu a tichu.  

Proto si před každou lekcí vypněte mobilní telefon nebo si telefon do sálu ani neberte. Rozhodně si vypněte také vibrace, v ideálním případě si tak vypněte telefon úplně.  

Vždycky se chovejte tiše 

Jak už tedy možná čekáte, na lekcích jógy se musíte chovat zásadně tiše. Jak již bylo zmíněno, cvičení je založeno na klidu a tichu, nesmíte vyrušovat své spoluúčastníky, ostatně ani sebe samotné.  

S sebou si vezměte jen pohodlné oblečení, podložku a vodu 

Jóga je cvičení, které se cvičí zásadně na boso. Proto si s sebou nemusíte brát žádnou speciální obuv. Co si však s sebou vezměte, tak pohodlné oblečení, které bude ideálně upnuté a nebude vám při cvičení nijak zavazet. Kromě toho si vezměte i podložku, na které budete cvičit. Ty jsou však většinou k zapůjčení přímo v daném centru, kde se lekce uskuteční.  

S sebou si můžete přinést i vodu, ovšem doporučuje se pít hlavně po menších dávkách. U některých typů jógy je pití povoleno více (kupříkladu u těhotenské jógy). 

You may also like...