Správné otužování

Jak se správně otužovat?

Každý člověk může podpořit svou imunitu jinak. Nejlepší způsob, jak zlepšit svůj imunitní systém je, že se budeme otužovat. Pokud často čelíte nemocem či nachlazení, ani není imunita fit, proto ji podpořte zmiňovaným otužováním. Otázkou ale je, jak se správně otužovat? Na internetu najdete mnoho tipů a návodů, ovšem který je ten správný? Rozhodli jsme se nejúčinnější rady a tipy shrnout.

Mnozí lidé si myslí, že otužování je nutné jenom v zimních měsících, kdy jsou onemocnění častější. Jenže otužovat se musíme po celý rok, nikoliv jen v zimě. Pokud se budeme otužovat, připravíme tělo na teplotní výkyvy, které jsou velice časté i během jara či léta. Otužování prospívá skutečně každému, bez ohledu na věk. Důležité však je, abychom se otužovali pravidelně a dlouhodobě.

Začněte vodou

Mezi nejúčinnější způsoby otužování se patří otužování vodou. Voda totiž při styku s tělem dokáže odvést teplo, a to dokonce dvacetkrát rychleji než třeba vzduch. Navíc je to způsob otužování, který můžeme vykonávat v pohodlí domova skutečně denně. Je však nutné dodržovat postupnost, jenom tak si neublížíme.

Otužovat vodou se můžete například tak, že se denně budete sprchovat v čím dál studenější vodě. Začněte na běžné teplotě, druhý den se sprchujte už o něco chladnější vodou. Začátečníci se mohou začít omývat jen žínkou, která nezpůsobí tělu takový šok.

Jak se můžu dál otužovat?

Otužovacím prostředkem může být sauna. Pokud ji nemáte doma, doporučujeme chodit pravidelně plavat a po plavání si vždy odpočinout v sauně. Abyste zvýšili svou otužilost, je třeba saunu navštěvovat minimálně jedenkrát do týdne. Ideální je chození do sauny třikrát až čtyřikrát týdně.

Otužovat se lze i vzduchem, díky kterému lehce přizpůsobujeme tělo teplu i chladu. Málokdo ví, že se skvělým otužovacím prostředkem je i slunce, u něhož je velice důležitý postupnost a přiměřenost. Jak se tedy budete otužovat vy?

You may also like...