zaklady -behani

Pár základů k běhání

Často to tak bývá, že lidé čelí životu plnému stresu a nedostatku času i pro správné jídlo, natožpak pro nějaké fitko, nebo cvičení. A pokud nepatříte mezi osoby, které se mohou cpát od rána a nepřibrat z toho ani gram, pak jistě víte, že takový život sebou nese i hrůzné následky. Začnete nabírat váhu. Každý z nás to zná, a i když se to může zdát složité a každý se raději uchýlí k invazivním metodám, práškům, doplňkům stravy, či uvážení výběru oblečení, které si sebou vezmete, není to tak složité.

Někdy stačí jen malý krůček a hned se sebou začnete být víc a víc spokojeni, až přijde den, když si bez cvičení nebudete život moct ani představit. Tím malým krůčkem byl pro mnohé dnes úspěšné osobní trenéry běh. Často s tímto druhem pohybu začínaly dnes nejznámější hvězdy světa fitness. Není tomu tak náhodou. Běhání patří mezi sporty, které jsou pro začátečníky bez kondice či zkušeností v oblasti tělesné námahy jedním z nejlepších startů. Hlavně z toho důvodu, že pro tělo je to pohyb naprosto přirozený a nevyžaduje velikých pravidel, které je třeba u mnohých jiných sportů striktně dodržovat.

Řekněme si tedy, co může začátečník udělat pro to, aby mohl začít běhat. Pokud chcete dosáhnout maximálních výsledků a nechcete se dřít nadarmo, je důležité držet se trochy prostých pokynů. První část začíná ještě před tím, než vyrazíte do parku či města. Nebojte se vody. Dodržujte pitný režim a to především během dnů, kdy se chystáte dát tělu co proto. To Vám napomůže nejen v tom, abyste se cítili lépe, ale abyste vydrželi déle běhat a Vaše tělo při tom tolik netrpělo. Dalším důležitým krokem je trochu protáhnout hlavně zatěžované svaly. Tento krok se týče především nohou. Nebojte se dopřát si před i po běhání pořádné protažení tak, aby se Vám tyto svaly probudily a byly připraveny k pohybu.

You may also like...