Detoxikace organismu

Je ideální čas na očistu organismu

Dopřejte svému tělu komplexní očistu- detoxikaci. Tělo je po dlouhé zimě zaneseno různými škodlivými látkami, jejichž hromadění nám může přivodit řadu zdravotních komplikací. Detoxikace, tedy proces zbavení se škodlivin, je doporučována alergikům, ženám před otěhotněním, osobám bojujícím s nadváhou, ale i těm, kteří chtějí znovu nabýt fyzické a psychické síly.

Kterými bylinkami toho docílíme?

Pýr plazivý- výborně čistí organismus, má silné močopudné vlastnosti, harmonizuje metabolismus a tvorbu žluči. Má pozitivní vliv na kožní nemoci. Dává tělo do rovnováhy po dobrání antibiotik. Dokonce se používá při lehčích otravách z potravin. Prostě pýr bychom si měli čas od času naordinovat během celého roku.

Kopřiva dvojdomá – nejznámější jarní detoxikační bylina, pročišťuje krev a působí pozitivně při alergiích a ekzémech, obsahuje celou řadu minerálních látek. Čaj z kopřivy by se neměl popíjet dlouhodobě.

Bříza – jakmile se začnou zelenat první listy břízy, měli bychom toho využít a uvařit si z nich čaj.Bříza má silné detoxikační účinky, a je proto vhodná jako přípravný prostředek, který pročistí a připraví tělo pro léčebný proces jinými účinnými látkami.

Řebříček obecný – čistí krev, má výrazné dezinfekční a protizánětlivé účinky. Podporuje tvorbu žluči a žaludečních šťáv, a tím i pozitivně ovlivňuje trávení. Řebříček je také silně močopudný. Proto zpravidla bývá součástí detoxikačních směsí.

Naše tělo se automaticky detoxikuje průběžně, v různých cyklech. Vše je dokonale řízeno z našeho mozku. Proto předpokladem pro dobrou detoxikaci je i naše čistá mysl.

You may also like...