citron

Omezte kofein, přidejte do svého života kapku citronu

Každé ráno má řada z nás několik rituálů, které dodržuje. Většinou tyto rituály spočívají v pravidelné hygieně, ale také i v pravidelné snídani. K takové snídani si však většinou vaříme i kávu, což není zrovna nejlepší start do nového dne. Kofein totiž zanedlouho vyprchá, tudíž se zanedlouho budeme cítit stejně unavení, jako když jsme teprve vstali z postele. Co po ránu pít místo kávy?

Abychom tedy zamezili pití kávy, musíme si najít jiný nápoj, který místo ní budeme pít. Nemusíme pro něj chodit daleko, stačí, když máme v domácnosti vodu a nějaký ten citron v lednici. Právě to nám totiž pomůže nahradit kofeinový nápoj, na kterém je většina populace doslova závislá. Nastartování do nového dne bude díky vodě s citronem dlouho trvalé, nebude tu jenom do té doby, než by u kávy kofein vyprchal.

Ranní detoxikace a skvělý start do nového dne

Voda s citronem je po ránu to nejlepší, co si můžeme dopřát kromě kvalitní snídaně. Jedná se o naprosto skvělý nápoj, který nás dokonale nastartuje do nového dne. Citron navíc hned po ránu dá našemu tělu potřebné vitaminy, tudíž se budeme moct radovat z toho, že je naše imunita trochu pevnější a odolnější vůči bakteriím, které na nás číhají tam venku.

Navíc je voda s citronem po ránu dobrá proto, že detoxikuje naše tělo, tedy pomáhá tělu odvést z našeho těla škodlivosti, které se do našeho těla dostaly buď vědomě, ale mnohdy se do našeho těla dostanou i nevědomě.

Pozor! Čepujte teplou, nikoliv studenou vodu

U tohoto nápoje, který je po ránu opravdu výjimečný a zdravý, je nutné dbát na to, aby voda byla teplá, nikoliv studená. Studená voda je pro náš organismus po ránu šok, proto se jí vyvarujte. Raději volte teplou vodu – ale samozřejmě nemusí být vařící.

Tato „citronová limonáda“ je vhodná jako letní osvěžení, pokud k ní přidáte mátu nebo kolečka oloupaného okurku. Kromě rána se tento nápoj nebojte pít i jindy během dne – nijak vám neuškodí.

You may also like...