Jakého ovoce se nepřejídat

Jakého ovoce bychom se neměli přejídat?

Jelikož už přišly opět chladnější dny, tak je načase, abychom se konečně začali více starat o své zdraví. Přece jenom zdraví máme jenom jedno, proto je hloupost, abychom chodili oblékání ledabyle a nejedli dostatek vitaminů, protože jinak nás bacily a viry, které na nás číhají na každém rohu, pohltí a my budeme celé blížící se vánoční svátky ležet v posteli a nudit se. Samozřejmě dobrá zásobárna vitaminů je základ, ale na druhou stranu – všeho moc škodí, a to i ovoce.

Je všeobecně známo, že by se mělo dopoledne jíst ovoce a odpoledne zelenina. Ovoce obsahuje hromadu cukrů, které během odpoledne nestíháme spálit. Rozhodněme se tedy pro jedení ovoce hlavně v dopoledních hodinách, aby nás odpoledne netížil žaludek. A samozřejmě nezapomínejte, že se to s ovocem ani ráno nemá zrovna dvakrát přehánět.

Pokud se ptáte, jaké ovoce může aktuálně poměrně hodně ublížit ve velkém množství nebo jaké ovoce nám zdravotně škodí ve velkém množství, pak čtěte dále.

• BANÁNY

Banány jsou poměrně oblíbené ovoce, které se dává hlavně do snídaně, pokud se snídaně skládá například z lívanců nebo třeba z jogurtů s ovesnými vločkami nebo oblíbenými müsli. Banán je taky naprosto skvělý jak dopolední svačina, ale mějte na paměti, že pokud sníte tohoto ovoce více, pak řádně přiberete.

Banány jsou totiž plné cukru – je v nich dokonce více cukru než třeba v jablku. Pokud za den sníte čtyři, pět banánů, je načase přestat, protože zanedlouho si neuvidíte přes pupek na špičky prstů u nohou.

• TROPICKÉ OVOCE

A jelikož se blíží vánoční svátky, během kterých bude na stolech řada tropického ovoce, je nutné zmínit fakt, že se nevyplatí kupovat si velké množství tropického ovoce. Přece jenom nadměrná konzumace mandarinek nebo pomerančů či pomela nám může způsobit nepříjemnou vyrážku, které se velice často zbavujeme.

You may also like...