hubnutí

Chyby, kterých se při hubnutí dopouštíme

Léto je za rohem, což znamená, že se pomalu, ale jistě dostáváme do depresí, protože jsme opět letos nestihli nebo nesplnili novoroční předsevzetí, které jsme si dali, a sice že začneme hubnout a že postava do plavek bude letos naprosto perfektní. Kde se opět stala chyba? Proto začínáme šílet a vymýšlet, jestli přece jenom nestihneme nějaké to kilo zhubnout. Samozřejmě, že to půjde, jen se na to musí chytře. Začněte s pravidelnou stravou, která nese kvalitní, pestré a vyvážené potraviny. Nezapomínejte na pitný režim, abyste z těla vyplavili nepotřebné a škodlivé látky, které v těle nemají co dělat. Nezapomeňte ani na pravidelný pohyb, který je taktéž základem úspěchu. Bez pohybu to zkrátka nejde, a tak ho mějte při hubnutí na mysli.

Mnoho lidí se však při hubnutí dopouští několika chyb, díky kterým není hubnutí tak efektivní. Navíc tyto chyby představují i nepříjemné záležitosti, a tak se není čemu divit, když nás díky nim bolí žaludek nebo když se díky nim cítíme unaveni. Proto se jim pokusme vyhnout.

• Po šesté/sedmé hodině už nejím!

Proč? Tento mýtus se nám vryl do paměti extrémně rychle, aniž by si to někdo řádně vysvětlil. Proč lidé nejedí po osmnácté nebo devatenácté hodině? Nezáleží na tom, kdy bude vaše poslední jídlo. Dodržujte si, ať jíte zhruba po čtyřech hodinách. Pokud si na to budete dbát, tak si tělo zvykne na přísun potravin v daný čas a jindy nebude zlobit. Pokud vám poslední jídlo vychází až na osmou večer, tak pojezte i v osm hodin večer. Pravidlo, kterým se jen musíte řídit, je, že dbejte na to, ať je to vždy dvě hodiny před spaním.

• Můžu jíst, co chci, vždyť pravidelně cvičím!

Další mýtus. Při cvičení se musí dodržovat stravování, které má být opravu pestré a vyvážené. Pakliže sníte u televize pytel brambůrek, nemůžete si myslet, že ho hned vycvičíte a že stejně zhubnete. Mnohdy nevycvičíte celý pytlík, většinou z něj vycvičíte desetinu. Zkuste to proto se zdravým stravováním, ať to vaše mučení u cvičení má nějaký význam.

You may also like...