Zdravé kosti

Podpořte své zdravé kosti. Jaké potraviny kosti podporují?

Lidské tělo je jen jeden živý organismus, o který se musí neustále pečovat. Do svého těla bychom měli každý den dodat potřebné živiny, které zajistí správné fungování. Podporovat bychom měli nejen imunitní systém, který nejvíce podpoříme vitaminem C, ale měli bychom podpořit i správný růst pevných kostí. Samozřejmě je zde možnost koupit si doplňky stravy, které jsou určené pro podporu kostí, ale také je možné zařadit do našeho jídelníčku takové potraviny, které kosti podporují přirozeně.

Klíčovými složkami či živinami, které podporují naše kosti, je vitamin D a také vápník. Jen v minimálním počtu potravin najdeme obě tyto složky společně, ovšem výjimky se najdou. Mnozí lidé žijí v domnění, že nejlepším zdrojem vápníku jsou mléčné výrobky. Mléčné výrobky samozřejmě jsou skvělým zdrojem vápníku, ale existují větší a lepší zdroje.

Mák je to nejlepší, co můžete konzumovat

Mléčné výrobky jsou sice skvělým zdrojem vápníku, ale mnohem lepším a větším zdrojem je mák. Pokud do svého jídelníčku zařadíte například makové koláče nebo buchty s mákem, budete se radovat z pevných a silných kostí. Odborníci dokonce tvrdí, že vápníku je ve sto gramech máku kolem patnácti set miligramů.

Jíte ryby?

Ryby jsou pro mnohé z nás noční můra. Zejména děti nejedí ryby, proto rodiče přistupují k trochu drastické alternativě, a sice že dětem nutí rybí tuk. Dítě si však s tímto přístupem vypěstuje k rybám ještě větší odpor, i když to rodiče myslí dobře.

Ryby jsou plné vitaminu D. Nezáleží na tom, jestli si na talíř připravíte sladkovodní nebo mořské ryby, důležité je, že budou kosti zdravé a silné. Největší množství vitaminu D najdete v pstruhu mořském, také v úhoři.

Ryby jsou mimochodem bohaté i na bílkoviny a také na omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají nejen kostem, ale také podporují správnou činnost srdce.

You may also like...