Naučte se vařit zdravě

Naučte se vařit zdravě. Přinášíme seznam jídel pod 300 kalorií

Hubnete nebo se snažíte žít zdravě? Pokud ano, jistě se snažíte o to, aby váš jídelníček byl pestrý a vyvážený. V současné době je možné využít služby výživového poradce, který vám doporučí pokrmy, jež máte konzumovat. Mnozí dokonce sestaví i samotný jídelníček, který je třeba jen dodržovat. Ostatně jídelníček si dokážete sestavit i sami. Přinášíme vám tipy na pokrmy, které obsahují méně než 300 kalorií.

Jíst jídlo, které obsahuje málo kalorií, je pro mnohé takřka nemožné. Mnozí lidé si pod pojmem “jídlo” představují jen rychlé občerstvení vyrábějící se ve fastfoodech, které má bohužel mnohem více, než 300 kalorií. Jestliže se chcete stravovat jinak, zdravěji a chutně, doporučujeme připravovat pokrmy, které obsahují méně než 300 kalorií. S takovými pokrmy bude naprosto snadné zhubnout kila, která nechcete.

Jenže jaké pokrmy obsahují méně než 300 kalorií?

Co třeba salát z pečené řepy?

Máte rádi červenou řepu? Ne? Naučte se ji jíst. Jedná se o zeleninu, která je nejen bohatá na vitaminy a další živiny, ale také v sobě skrývá minimální množství kalorií. V ideálním případě si můžete z červené řepy připravit lahodný salát s mozzarellou. Stačí si smíchat pečenou červenou řepu s trhaným sezonním salátem, k tomu přidáte nakrájenou mozzarellu a posypete třeba nakrájenými oříšky (mohou být třeba vlašské oříšky).

K dochucení se používá med nebo případně balzamiko.

Zamilujte si zapečený lilek

Lilek je možné zapéct na sto různých způsobů. Nejlépe uděláte, pokud lilek zapečete se sýrem, jelikož dosáhnete jídla, které obsahuje méně než 300 kalorií. Místo lilku můžete použít i cuketu. Ať už zvoíte cokoli, trochu vydlabejte dužinu, aby případný sýr z lilku nevytěkal. Lilek můžete nejdříve naplnit oblíbenou zeleninou, poté až posypat sýrem a dát do trouby.

Ideální směsí zeleniny je rajče a sezonní salátek s paprikou. Sýr můžete použít mozzarellu.

You may also like...