Kdy je běh zdravý

Kdy je běh zdravý a kdy ne?

Pokud chcete zhubnout, začněte běhat. To je rada, kterou si přečtete na nejedné stránce na internetu. V současné době je běh opravdu velice oblíbený, běhá takřka každý, kdo se chce cítit dobře, kdo chce zhubnout nebo kdo se chce udržet v kondici. Bylo dokonce dokázané, že běh pomáhá od napětí, které se v těle hromadí nejen během pracovních dnů. Pokud také běháte, možná si myslíte, že provádíte tu nejzdravější aktivitu na světě. Jenže běh není tak zdravý, jak se povídá.

Tedy otázkou je, jak vypadá člověk, který běhá. Od toho se totiž vše odvíjí. Pokud běhá člověk, jehož váha je v normě, je to v pořádku. Pokud však běhá obézní člověk, jenž touží po zhubnutí, běh není nejlepší aktivita, kterou může provozovat.

Proč nemohou běhat obézní lidé?

Pokud je vaše váha až nezdravá, pokud vážíte více, než byste měli, neběhejte. Mnozí trenéři v televizích sice říkají, že s během se hubne nejlépe a nejrychleji, ovšem obézní lidé si mohou touto aktivitou ublížit. Pokud běhají obézní lidé, má to obrovský dopad na kolena.

Kolena jsou při běhu nejvíce zatěžována. U lidí s průměrnou váhou je zátěž menší, ovšem pokud na kolena dopadá sto a více kilo, nemůžeme se divit tomu, že kolena vypoví svou službu. Je třeba si tedy nejdříve uvědomit, kolik vážíte, pokud vážíte více, než byste měli, shoďte nadbytečná kila jinak.

Jak jinak zhubnout, když ne během?

Existuje mnoho fyzických a sportovních aktivit, při nichž je možné zhubnout. K nejoblíbenějším aktivitám se řadí plavání, které je zejména obézním lidem doporučované. Voda, jak je známo, nadnáší, tudíž nevnímáme, že svaly jsou opravdu zatěžovány. Navíc se při plavání hubne rovnoměrně, nehubne se jen na jednom místě nebo na jedné části těla.

Při plavání se doporučuje plavat s ponory pod vodu. Neplavte s hlavou nad hlavou, jelikož můžete ublížit své páteři. Také se doporučuje plavat minimálně hodinu, teprve po půl hodině začíná tělo spalovat, teprve po půl hodině je metabolismus dokonale zahřátý.

You may also like...