běh jogging

Proč je běh nejlepší sport

Lidé si často nevědí rady s tím, jak začít se správnou životosprávou a pohyblivým životním stylem. Nejčastějším způsobem, jak začít s pohybem lehce, a přesto účinně je kondiční běh neboli jogging. Definice běhu a joggingu se často liší. Běh je v podstatě rychlejší a náročnější jogging. Člověk, který si chce vybudovat alespoň základní kondici a shodit u toho nějaká ta kila se většinou na jogging zaměří. Během něj se nejedná totiž o rychlost, ale délku výdrže, tudíž se může někdy zdát, že běžec po dráze spíše „plave“ než běží. Základním rozdílem mezi joggingem a běháním je tedy to, že u joggingu se člověk snaží dosáhnout co nejdelší výdrže nepřekračujíc jistou rychlost, která by se mohla zdát jako spíše běhací. U běhu se naopak člověk snaží posunout dopředu co nejefektivněji a při tom si vybudovat perfektní kondici a fyzičku.

Všechna tato fakta však nemají ovšem za úkol jogging stavět v horším světle, nežli běh. Naopak, pro lidi s nadváhou je jogging perfektní start, a i kdyby u joggingu zůstali, neznamená to, že snad stagnují na úrovni fyzické námahy.

Jogging

Proč je tedy vlastně jogging nejlepší pro změnu životního stylu? Na rozdíl od jiných fyzických aktivit například v posilovně, je běh lidskému tělu přirozený pohyb, což jasně dokazuje i to, jak naše tělo na pohyb toho typu reaguje. Během rychlé chůze a běhu se totiž zvyšuje produkce kolagenu, který je nezbytný pro naše klouby a jejich správnou funkci. Jogging navíc zpevňuje i kosti, tudíž se nemusíte bát, že s přibývajícím věkem se budete muset potýkat s potížemi, jako jsou například osteoporóza.

Jogging je tedy skvělým začátkem pro každého, kdo chce správně žít, ale neví, jak na to. Pokud si přejete zhubnout, či prostě jen udržet vitalitu v pohodlí Vašeho domova bez utrácení na osobní trenéry v posilovně, či drahé, zbytečné operace, je jogging to pravé.

Zdoj: behame.cz

You may also like...