army run 2016

Army run 2016

Pokud Vás přitahuje adrenalin, pohyb, vzrušení a extrémní porce zábavy, tak Vás tato událost určitě zaujme. Letošní první závod překážkového běhu Army Run se uskuteční již 9. dubna 2016 v Hluboké nad Vltavou. Do přípravy se pustili bývalí profesionální vojáci a postarali se o nedostižnou atmosféru a nejúmornější překážky pro všechny Army-run nadšence.
Letošní edice Army Run patří mezi ty nejslabší. Trasa je dlouhá 5 kilometrů a odhaduje se přibližný počet dvaceti překážek. Závodů se mohou účastnit i skuteční vojáci, kteří si tak na naprosto věrně odražené atmosféře pravého armádního cvičení mohou potrénovat či prostě užít trochu legrace.

Každý závod není založen jen o fyzické zdatnosti, která je zde více jak nutná, ale také na psychické výdrži a silné vůli.Skvělým příkladem proto jsou naprosto dokonalé pasti, které na závodníky nachystali organizátoři. Práce na překážkách je velmi důkladná a krásně kopíruje pravou náladu vojenské akce. Pro některé mohou dokonce znamenat ztělesněním jejich noční můry. Překážky typu stísněné prostory, tma či reakce na zvukové podněty jako třeba štěkot psů či plačící dítě. Nejnáročnější psychicky překážkou z minulého roku byla pro soutěžící snědení červa.Zatímco fyzická byla přeskok přes okop za pomocí tyče.

Tento sport, ač se může zdát nebezpečný, patří mezi nejzábavnější, samozřejmě jen pro vytrvalce, kteří jsou na takové podmínky zvyklí. Mezi muži jsou sporty tohoto typu velmi oblíbenou atrakcí, zde se nemusí bát o své bezpečí, jelikož mají k dispozici plnou lékařskou péči po celou dobu závodů.
Akce se z roku na rok účastní více a více nadšenců, kteří si rádi připomenou časy z vojny, nebo se rádi přijdou pobavit. Organizátoři na druhou stranu ač si s uspořádáním tak náročné akce dali tolik práce, stojí to za to, jelikož nejvíce, čeho si fanoušci váží je věrné kopírování opravdové atmosféry.

Termíny závodů ARMYRUN

ARMYRUN CIVIL – 9.4.2016 Hluboká
ARMYRUN NATO – 16.7.2016 Vyškov
ARMYRUN ARMY – 13.8.2016 Ještěd

 

Zdroj: armyrun.cz

You may also like...