Jak se obléknout na ranní běh

Jak se obléknout na ranní běh v chladném podzimním počasí?

Běh se stává stále oblíbenější sportovní aktivitou. Nemůžeme se tomu divit, vždyť v současné době touží stále více lidí po krásné, vypracované postavě. Běh je známý tím, že se při něm rychle hubne, podle všeho mnohem rychleji, než kdybyste každý den chodili do posilovny. Běh samozřejmě není určený pro každého. Neměli by běhat zejména obézní lidé, pro něž je běh obrovskou zátěží na kolena. Ostatní však běhat mohou, ovšem se správou obuví.

Běh je jednou se sportovních činností, kterou můžeme vykonávat dnes a denně. Navíc za ni nemusíme platit, což je výhoda sama o sobě. Pokud se rozhodnete běhat v tomto podzimním počasí, musíte se správně obléknout, abyste nenachladli. Bohužel stále více běžců podceňuje vhodné oblečení, následkem toho padnou do postele unavení a vyčerpaní, s rýmou a kašlem, také s přicházející horečkou.

Pokud nevíte, jak se obléknout na ranní běh v chladném podzimním počasí, poradíme vám.

Funkční oblečení je naše spása

Ideální by bylo, kdybyste si nakoupili velkou zásobu funkčního oblečení. Jedná se o kvalitní oblečení, které dokonale absorbuje pot a k sportovním činnostem je ideální. Můžete ho nosit na badminton i do sportovních hal, k běhu je však nejlepší.

I když se jedná o poměrně tenké oblečení, dokáže člověka ponechat v teple. Ideální ale je, abyste jednotlivé oblečení vrstvili. Nedoporučuje se obléknout si funkční tričko a na to tlustou vestu. Ideální by bylo, kdybyste si na tričko oblékli funkční tenkou mikinu a na to případně bundu nebo vestu. Zkrátka se vrstvěte jako cibule.

Chraňte uši a krk

V chladném podzimním počasí byste neměli zapomínat na ochranu uší a krku. Na uši postačí čepice nebo případně čelenka, krk zahalte do funkčního šátku, který ochrání nejen vaše hlasivky. Nebojte se nasadit ani rukavice, zmrznuté ruce jsou náchylné na omrzliny.

You may also like...