Parka na zimu

Parka, bunda, která zahřeje i upoutá designem

Kvalitní bundy jsou nezbytnou součástí šatníku v zimních měsících. Pokud je zima nezima, kdy teploty neklesají pod nulu tak masivně, můžete sáhnout i po parce. Přináší ležérní eleganci, která se hodí kamkoli. Do přírody, do města, do práce, na volný čas. Pro módní návrháře je trochu oříškem – nejde totiž jenom o design, ale i o funkčnost.

Věnujte pozornost délce

Nejlepší délka parky je asi 10 cm pod zadek. Rozhodně nevypadá dobře, když je parka příliš krátká. Napovídá to spíše, že jste si ji vypůjčili od mladší sestry nebo bratra. Ovšem dojem neuděláte ani v případě, že bude příliš velká. Rozhodně věnujte délce pozornost. Lichotivěji působí hlavně prodloužený střih, zejména v případě, že máte nějaké to kilo navíc. Krátké bundy do pasu totiž postavu spíše rozšiřují. Jak muži, tak ženy vypadají v krátkých bundách jako oplácané bonbony bez špetky elegance.

Nebojte se barev

Parky se neobejdou bez kapuce. Vyberete-li si lemovanou kožíškem, budete dokonale šik. Může zde být odepínací systém. Pásky a šňůrky mohou mít v sobě zajímavé estetické prvky a kromě praktické funkce tvořit i zajímavý designérský doplněk. Praktické prvky tvoří i zipy s légou proti větru, knoflíky na manžetách, stahovací suché zipy. I když jde především o ochranu proti nepřízni počasí, i tady můžete vsadit na eleganci. Nejlépe vypadají fishtail parky s véčkovým výstřihem vzadu. Trendem jsou i dvě bundy v jedné, tedy parka s podšívkou, která se dá odepnout a může někdy sloužit i jako samostatný kousek oděvu. Co je in? Klasiku tvoří tmavé barvy, ale pokud patříte mezi módní odvážlivce, vyberte si veselejší barvy. Ženy mohou sáhnout klidně i po růžové barvě, která zaručeně upoutá. Budete šik a vyklouznete z šedivého průměru. Zajímavě vypadá i kombinace dvou barev, například hnědé či khaki s doplňující výraznějším odstínem.

You may also like...