běhejte

Běhejte pro dobrou věc

Věděli jste, že také běháním můžete přispět na dobrou věc?  Poznejte kouzlo charitativních závodů. Jedná se o závody pořádané charitativními organizacemi, kdy uhrazením startovného přispějete potřebným. Příkladem může být charitativní běh organizace ADRA, kdy uhrazením startovního poplatku 300,- Kč přispějete na konto humanitární pomoci při katastrofách v České republice a v zahraničí. Váš příspěvek tedy může pomoc lidem v oblastech zasažených povodněmi, zemětřesením, ale také válečným konfliktem.

Délka závodu

Délky závodu jsou různé, nejčastěji se ale setkáte s pěti kilometry. Není-li tato vzdálenost zatím ve vašich silách, nezoufejte.  U charitativních běhů je ve své podstatě jedno, zda poběžíte nebo půjdete. Trénovaným dají možnost změřit síly s ostatními a začátečníkům překonat sebe samé.

Troufáte si na víc? Charitativní organizace pořádají také závody na deset kilometrů nebo půlmaratony. Jednoduše si najděte závod s místem konání ve vašem okolí, a zjistěte, jaké máte možnosti.

S kým poběžím

Na trati nepotkáte pouze zkušené běžce.  Závodu se účastní také malé děti, maminky, babičky a dědečkové, tatínkové s kočárky. Mnohdy je pro ně uběhnutí celé vzdálenosti složité a tak častí tratě ladně projdou.

Vítězství?

Jistě jste již pochopili, že charitativní běhy nejsou tradičními závody, kdy se očekávají vysoce kvalitní sportovní výkony.  Někdy se časy ani neměří.  Vítězové těchto závodů jsou totiž všichni. Všichni účastníci, kteří přišli, aby podpořili dobrou věc a sdíleli nadšení s ostatními běžci. Občerstvení a drobná odměna tedy bývá udělena většinou všem.

Pokud také vy chcete zažít nádherný pocit z vykonání dobrého skutku a proběhnout se pro dobrou věc, neváhejte a zaregistrujte se do charitativního běhu konaného ve vašem okolí.  Prospějete tak vlastnímu tělu, duši a lidem, kteří potřebují vaši pomoc.

You may also like...