Jarní cyklovýlety

Jaro nabízí mnoho možností. Vydejte se třeba na cyklovýlet

Jaro s sebou přináší širokou nabídku sportovních aktivit, které jsme nemohli vykonávat během chladné zimy. Pokud máte volné odpoledne a venku svítí sluníčko, neseďte doma a raději si zasportujte. Sport je přece dobrý pro naše zdraví! Nemusíte chodit běhat ani nemusíte lozit po skalách, stačí, když sednete na kolo a prozkoumáte Českou republiku z kola.

V Česku stále přibývá cyklostezek, na které se můžete během krásných slunných a teplých dnů vydat. Pokud však toužíte typických, delších cyklovýletech, máme pro vás hned několik tipů. Otázkou je, jaký z našich tipů se vám více zalíbí.

Na kole až na Karlštejn

Pokud pocházíte z Prahy nebo okolí, udělejte si výlet na krásný Karlštejn. Tento hrad je velice oblíbený u turistů, v sezoně se navštěvuje skutečně hojně a je dobré si vstupenky koupit předem, jinak budete stát dlouhé fronty. O Karlštejně se říká, že na tento hrad nemohly vstoupit ženy, ale je to jenom pověra, kterou si vymyslel Jaroslav Vrchlický. V době Karla IV. se sice říkalo, že ženy nesmí vstoupit do jedné z věží Karlštejna, ale pověra, která říkala, že ženy nesmí vstoupit na území hradu, vznikla až v nestárnoucím díle „Noc na Karlštejně“.

Z Prahy se dostanete na Karlštejn přímým vlakovým spojením, pojedete zhruba dvacet minut či půl hodiny. Proč byste tuto trasu nemohli ujet na kole? Není nijak náročná, náročný je až samotný výšlap k hradu. Výlet doporučujeme vášnivým cyklistům, nikoliv rodinám s dětmi.

Na kole až na Lysou horu

Oblíbená je i krásná Lysá hora, na kterou se většina nadšenců do turistiky vydává po svých. Pokud se však chcete na vrchol Lysé hory dostat jinak, vezměte si kolo. Poznáte tak Lysou horu opět z jiné perspektivy.

Ať už se rozhodnete vyrazit na jakýkoliv cyklovýlet, nezapomeňte se dobře obléknout. Jarní počasí je zrádné, proto ho skutečně nepodceňte. Doporučujeme se obléknout do funkčního oblečení. Funkční oblečení není jenom pro běžce, ale je i pro cyklisty či pro další nadšence outdoorových sportů.

Kvalitní outdoorové oblečení společně s příslušenstvím a dalším sportovním vybavením koupíte v e-shopu Monturashop.cz.

You may also like...