Prohra FK Mladá Boleslav

FK Mladá Boleslav – podruhé nedali gól a těsně prohráli

Až dvacet minut před stanoveným výkopem se rozhodčí definitivně rozhodl, že zmrzlá hrací plocha je způsobilá k sehrání ligového utkání. V sibiřských podmínkách ho těsně vyhrál Liberec, když boleslavští fotbalisté ve druhém letošním mistrovském utkání zcela selhali střelecky a už ve 180 „jarních“ minutách nedali ještě ani jeden gól.
První poločas začali všichni aktéři obezřetně a po čtvrthodince měli více ze hry Liberečtí. První rohový kop sice získali Boleslavští v 7. minutě, ale brankáře Hladkého nezaměstnali. O deset minut později ani Liberečtí nevyužili rohového kopu k ohrožení soupeřovy branky. To se podařilo o minutu dříve Potočnému, s jehož bombou z pětadvaceti metrů si nováček v boleslavské brance Polaček poradil. Liberečtí promarnili i svůj druhý roh ve 24. minutě. Ve 36. minutě po Coufalově centru Pulkrabovo zakončení z deseti metrů postrádalo razanci i přesnost. Těsně před koncem poločasu po Coufalově centru Potočný hlavičkoval nepřesně. Poločas se dohrál navzdory liberecké aktivitě bez jediného vstřeleného gólu.
Skoro celý druhý poločas, s výjimkou závěrečné desetiminutovky, se odehrával v hustém sněžení. V 75. minutě hlavní rozhodčí Nenadál dokonce přerušil utkání, aby pořadatelé hokejovými hrably odklidili napadaný sníh a obnovili obvodové lajny pokutových území. Krátce po změně stran nebezpečný Coufalův centr od boleslavské branky odvrátil Pauschek. Na druhé straně individuální průnik Konatého z levé stran skončil v boční síti. V 58. minutě po Breiteho nepovedené rozehrávce boleslavský nadějný atak skončil nepřesnou Jánošovou střelou.
V 61. minutě Liberečtí využili svůj čtvrtý rohový kop ke skórování, když po centru před boleslavskou branku se míč po několika náhodných odrazech dostal k Pulkrabovi a ten střelou po zemi překonal Polačka – 1:0.
Ve zbylé půlhodince boleslavská snaha alespoň po vyrovnání, když ne ke zvrácení nepříznivého vývoje utkání, vyzněla bez efektu. V 67. minutě Ladrův slibný centr k Přikrylovi neprošel. Kolem 70. minuty si Polaček poradil s Coufalovou falšovanou střelou i Pulkrabovou nedůraznou hlavičkou. V 80. minutě byli Liberečtí blízko navýšení svého vedení, ale Polaček reflexivním zákrokem zmařil Coufalovu bombu. V posledních dvou minutách Boleslavští úspěšně čelili dvěma rohovým kopům soupeře.
Boleslav v Liberci nevyhrála dlouhých deset let, naposledy se jí to zdařilo v sobotu 5. dubna 2008. V aktuálním ligovém ročníku 2017-18 Boleslav už prohrála páté mistrovské utkání za sebou – v loňském listopadu doma s Bohemians 1:2, na pražské Julisce s Duklou 1:4, v prosinci na pražské Letné se Spartou 0:3 a letos doma s Karvinou 0:1 a venku v Liberci také 0:1.