Elektromobily jsou inovací

Elektromobily jsou inovací, jež poškozuje životní prostředí

Inovací je dnes všude kolem habaděj. Není se ani čemu divit, vždyť se denně vymýšlejí například nejrůznější aplikace, které nám mají do jisté míry ulehčit život. Domácnost máme na kliknutí, ovládáme ji přes mobilní telefon, a to ať už chceme otevřít okno nebo roztáhnout žaluzie, ale také když chceme otevřít šuplík s příbory. Novinek je však i v jiné oblasti habaděj. I automobilový průmysl se stále rozvíjí a vyvíjí. Auta, která se ovládají sama, těch už zanedlouho bude plný trh, protože konceptů na tato auta je nespočet a nyní se začínají realizovat. Jednou z dalších novinek, která sice není zrovna nejnovější, ale přece jen se o novinku jedná, jsou elektromobily. V České republice se nyní bude stále jen rozšiřovat počet míst, kde se tyto verze aut mohou nabít. Ovšem elektromobily jsou v určitém slova smyslu inovace, která má více proti, než pro. Rozhodně škodí životnímu prostředí více než automobil se spalovacím motorem.

Naše společnost je na ropě závislá

Naše společnost je na ropě v současné době opravdu velmi závislá, a tak motoristy značně zaskočil její nedostatek. Proto také vznikla elegantní auta, která nebyla poháněna palivem, jehož cena stále stoupá, ale byla poháněna elektřinou. Tak vlastně vznikly elektromobily. Sice se o těchto autech hovoří stále o jakýchsi novinkách, ale kupodivu bylo první takové auto vynalezeno už v roce 1835.

Výhodou tohoto auta je především to, že neprodukuje žádné výfukové plyny. Navíc jsou velmi tiché. U aut, která jsou poháněna spalovacími motory, se často setkáme s tím, že vytvářejí řadu chemických látek, díky kterým znečišťují prostředí. Ovšem přece jen se nyní ukázalo, že elektromobil znečišťuje ovzduší o něco více. Navíc jeho cena je poměrně vysoká, protože akumulátory nestojí zrovna korunu. Navíc mají tato vozidla také menší dojezdovou vzdálenost a jejich nabití vyžaduje určitý čas, a tak mnohdy nepřijdete na schůzku v domluvenou hodinu, protože se váš automobilový mazlíček potřebuje dobít.

You may also like...