Jak začít sportovat a splnit tak své novoroční předsevzetí

Jak začít sportovat a splnit tak své novoroční předsevzetí

Pohyb je pro naše tělo a zdraví zcela zásadní. Přesto mnoho lidí v dnešní uspěchané době nenajde čas na provozování sportovních aktivit. Pokud byste rádi začali pravidelně sportovat, ale nemáte dostatečnou vůli, připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, které by vám mohly být nápomocné. Splňte si letos své novoroční předsevzetí, začněte sportovat ještě dnes! 

Začínejte pozvolna 

Pokud jste nikdy nesportovali a nyní byste rádi začali, rozhodně není dobrou variantou hned na začátek volit každodenní náročný trénink. Vaše tělo a psychika se musí postupně aklimatizovat na nový styl zátěže. Pokud zvolíte od začátku aktivity s velmi vysokou intenzitou (například kopírování od profesionálních sportovců), pravděpodobně to bude mít negativní vliv na vaše zdraví, únavu atd. 

Hledejte, co vás baví 

Nemusíte se také nutně spokojit hned s první sportovní aktivitu, kterou vyzkoušíte. Doporučujeme vám navštívit více sportovních zařízení a vyzkoušet si všechny možné alternativy. Pokud chcete u sportu vydržet delší dobu, je rozhodně nezbytné, aby vás dlouhodobě naplňoval a byli jste ochotní obětovat mu maximum. 

Najděte si parťáka 

Jestliže máte dobrého kamaráda, který by také rád začal sportovat, rozhodně využijte možnosti společného docházení na tréninky. Pocit, že „v tom nejste sami“ může být k nezaplacení a v těžkých chvílích vás může zásadně motivovat. Předhánění se ve výkonech i dobrý kolektiv, jsou jistě stimuly, které vám pomohou u vybrané aktivity vydržet déle. 

Myslete udržitelně 

Jak už bylo zmíněno, není dobrou variantou začít hned od začátku s maximální zátěží. Vše si proto pečlivě naplánujte a cvičte udržitelně tak, abyste u vybrané aktivity mohli zůstat velmi dlouhou dobu. Výsledky se ostatně také nedostavují okamžitě, takže soustavnost je nutná téměř u všech sportovních aktivit. 

You may also like...