běh za pevnym břichem

Poběžte si za pevným bříškem

Vánoce jsou už zase v pase. Tolik příprav, tolik výzdob a tolik cukroví už opět může ulehnout ke spánku. Vánoční atmosféra se opět zdržela pouhý měsíc a je fuč. Co ale není fuč, jsou kila, která jsme nasbírali ne během měsíce, nýbrž během týdne vánočních svátků. Přetrvala také lenivost, a tu nejlépe odbouráme právě snahou spálit přebytečná kila. Není proto čas otálet, pojďme opět začít sportovat.

Nejlépe se spaluje plaváním. Jelikož se zapojují všechny svaly v těle, tak posilujeme každou část našeho těla. Pokud si ovšem neumíte utrhnout pro sebe volnou hodinu dne, zkuste raději přemýšlet nad něčím méně časově náročným. Třeba nad cvičením online s trenéry. Možná se stane, že neuvěříte stoprocentním účinkům těchto krátkých patnáctiminutových cvičení, tak se začnete ohlížet ještě po něčem jiném. I v zimním období u vás vyhraje běh. Stačí se dokopat k tomu, abyste jen s funkčním oblečením vyrazili do mrazivého lednového rána.

To nejlepší odreagování se

Běhání v zimních měsících je mnohem zdravější než to v létě. Je ale zapotřebí správně dýchat, a to nádech nosem a výdech ústy. Dýchání pouze ústy by vás mohlo stát zdraví vašich průdušek. Dbejte na správné oblečení. V zimě se oblékejte jako cibule, tedy vrstvěte jednotlivé tenké části funkčního oblečení. Tunel, čepice a rukavice jsou v zimě snad samozřejmostí. Nejen v zimních, ale i v letních měsících docílíte kvalitního běhu s kvalitní obuví. Ta by měla být pohodlná a dobře tvarovaná. Jelikož nohy jsou nejvíce zatěžované, je zapotřebí dbát na dobré obutí.

Běh je skvělý pro odreagování se. Většinou si totiž do svých uší pustíte oblíbenou muziku a nejen, že si u běhu promyslíte hromadu věcí, také efektivně zhubnete. Především zeštíhlíte pas a boky. Právě toto patří ke dvěma nejproblematičtějším partiím při hubnutí. Existuje málo intenzivních cvičení na tyto části těla.

You may also like...